שיפוץ רכבי אספנות וקלאסיקות

כלי רכב היו מאז הופיעו בפעם הראשונה בתחילת המאה העשרים, בגדר תחביב ושיגעון אצל אנשים רבים. חלק אוהבים רכבים חדשים ויוקרתיים, וחלק אוהבים כלי רכב מפוארים פחות חלק אוהבים רכבים חזקים ואיטיים, ואפילו רכבי משא, ואילו אחרים אוהבים רכבים ספורטיביים ושובבים. אבל בין חובבי הרכבים, נמצאים לא מעט אנשים, שעבורם איסוף רכבים ישנים, תיקון שלהם והפעלה הם תחביב שקשה לעמוד בפניו. הם יבלו שבועות ואפילו חודשים רבים בחיפוש אחר חלקי חילוף שספק אם ניתן למצוא אותם.

לחילופין, הם ינסו למצוא בעל מקצוע שיעצב עבורם חלקים של הרכב שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר. בהמשך, הם יבלו ימים שלמים על התאמת החלק החסר ותיקון המנוע של הרכב, שיפוץ וחידוש שלו.

זה מאוד דומה לאדם שבוחר לשפץ את הדירה שלו על מנת לשדרג את רמת חייו. וכל זה, רק על מנת שיוכלו לנסוע עם הרכב מספר קילומטרים, אם בכלל. מהו סוד הקסם שבאיסוף ותיקון רכבים ישנים? האם יש סוגי רכבים ספציפיים שאותם אוהבים האספנים לרכוש ולתקן? להלן סקירה מקוצרת של התחום הכל כך רחב של שיפוצי רכבי אספנות וקלאסיקות

 

סוד הקסם של רכבים ישנים

הדבר המשותף לאנשים שהתחביב שלהם הוא איסוף ותיקון של רכבים ישנים, הוא ההתרגשות מעצם העובדה שרכב ישן שלעיתים יוצר ונעשה בו שימוש הרבה לפני שהם עצמם נולדו ויצא מזמן מכלל שימוש, חוזר ולובש צורה חדשה וחוזר לעבוד כאילו היה חדש. רק מי שאוהב רכבים ואוהב לטפל בהם, יכול להבין את עוצמת ההתרגשות, כשהרכב שאך לפני כמה שבועות או חודשים היה בגדר גרוטאה, חוזר לפעול.

הפעלה של הרכב היא התמורה הטובה ביותר לחובב רכבים כזה. אבל מעבר לעניין להתרגשות – רכבי אספנות הם רכוש לכל דבר ועניין, והערך שלהם, ובתנאי שנהם תקינים ועובדים כמו שצריך, רק הולך ועולה. עובדה היא שמעת לעת אנחנו שומעים על אספן רכבים כזה או אחר שמכר אוסף במאות אלפי דולרים, ולעיתים אפילו יותר. עובדה נוספת היא, שכל אוספ שמוצע למכירה, נמכר כמעט מייד, ולרוב בשלמותו.

 

האם יש סוגים אהובים יותר של רכבים

עולם אספנות הרכב הוא עולם משונה למדיי. באשר לסוגי הרכבים המקובלים, אכן אפשר למנות רכבים מקובלים יותר האהובים יותר על אספנים. בדרך כלל מקובל לאסוף רכבים אמריקאיים ישנים, כמו גם רכבים אירופיים משנות החמישים והשישים.

ואפילו ישנים יותר זאת, בעיקר הגדולים שבהם. אבל יחד עם זאת, אי אפשר לומר כלל ועיקר שאלה הסוגים הבלעדיים שאספנים מתייחסים אליהם. בישראל, למשל, ניתן למצוא אספנים של רכבי סוסיתא, רכבי פיאט ישנים ורכבים ששמם ירד מהכותרות לפני כמה וכמה עשורים. כמובן שצריך לבטח את הרכבים הללו בכלל הביטוחים ובעיקר בביטוח מקיף. האהבה לרכבים היא עניין אישי, ואי אפשר לעשות הכללות בכל מה שקשור לנושא הזה. אספנות רכבים היא סוג של חיידק ומי שנדבק בו לא יכול להשתחרר. הדרך היחידה היא להמשיך ולאסוף.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משלוח
אנשי שרות
שליחויות של מוצרים טבעיים לאון גברי

העולם של 2020 הוא עולם שמלחיץ ומדאיג לחיות בו הרבה יותר מהעולם שחיינו בו פעם. מעבר לבעיות רגילות ושגרתיות כמו בעיות של לחץ מהעבודה, שגרה מעייפת, גידול הילדים, חשבונות גבוהים

רכב חדש
רכבים
מה חשוב לדעת על רכבי ניסאן?

רכבי ניסאן החדשים מאפשרים נהיגה חלקה ושקטה, כמו גם מאובזרים במיטב הטכנולוגיה של ענף הרכב העולמי. במאמר הבא נסקור את הדגמים החדשים של החברה ונעניק לכם את כל המידע החשוב

גבר מרים ארגזים
אנשי שרות
הכל על שליחויות במהלך הקורונה

נגיף הקורונה הגיע למדינת ישראל לפני כארבעה שבועות, ומאז זורע פחד ואימה אצל רבים מהתושבים. גם מי שהיה בתחילת התהליך הזה ספקן וציני, מוצא את עצמו היום בהבנה מוחלטת שהעניין

צריכים עצה מרופא ?