4 סוגי המצברים הכי נפוצים בשוק

את החלקים ברכב ניתן לחלק לשני סוגים. החלק הראשון אלו חלקים שיכולים להיות תקולים לזמן מסוים, אבל הרכב ימשיך לנסוע עד שנתקן אותם עוד עד שהמצב יחמיר. סוג הרכיבים השני הוא זה שבלעדיהם הרכב פשוט לא יכול להמשיך בנסיעה. המצבר הוא רכיב שמשתייך לסוג השני, ואם אתם צריכים להחליף אותו כדאי שתכירו את סוגי המצברים השונים שיש בשוק.

 

החלפת מצבר

החלפת מצבר היא אמנם לא פעולה מאוד מסובכת, אולם כאשר אתם צריכים לבצע אותה הרכב שלכם פשוט לא יוכל לנסוע בלעדיה. זו הסיבה שאנחנו מאפשרים לכם לקבל מצבר עד הבית בהרצליה מה שאומר שהרכב שלכם אפילו לא צריך לצאת מהחניה כדי שתקבלו מצבר חדש. כאן נספר לכם על סוגי המצברים הנפוצים ביותר, וסביר להניח שלפחות אחד מהם יתאים לרכב שלכם.

סוֹלְלָה

מצבר קלאסי

סוג המצבר הראשון שעליו נדבר הוא המצבר הרגיל שנמצא ברוב הרכבים הפשוטים. המצבר הזה פועל כמו סוללה, והוא עובד בעזרת מים מזוקקים שנמצאים בתוכו. את רוב התקלות במצבר הזה ניתן לפתור על ידי הוספת מים או פשוט חיבור של המצבר למנוע פועל והתנעה שלו. מצבר כזה הוא המצבר הזול ביותר, אך החיסרון המרכזי שלו הוא שתוחלת החיים שלו היא שנים ספורות בלבד.

 

מצבר פריקה עמוקה

מצבר פריקה עמוקה הוא מצבר עמיד יותר, ויש לו שני יתרונות מרכזיים שהופכים אותו לכזה שנפוץ בחלק מסוגי כלי הרכב. היתרון הראשון הוא היכולת שלו לספק אנרגיה גבוה ביחס לגודל שלו, דבר שהופך אותו ליעיל ברכבי גולף או רכבים מהסוג הזה שבהם אין מקום להתקנה של מצבר רגיל. בנוסף, למצבר הזה יש יכולת עמידות גבוהה שמאפשרת לו לשרוד זעזועים משמעותיים.

 

מצבר ג'ל פריקה עמוקה

בדיוק כמו מצבר הפריקה העמוקה, גם המצבר הזה הוא כזה שעמיד יותר בפני זעזועים ותוחלת החיים שלו יכולה להיות מעל 10 שנים. הסיבה שהוא נקרא ככה היא בשל חומצה מיוחדת שנמצאת בחלקו הפנימי ונמצאת במצב צבירה שיכול להזכיר ג'ל, כאשר המטרה שלה היא להגן על לוחות החשמל הפנימיים של המצבר.

 

מצבר ללא טיפול

כאמור, במצבר רגיל ניתן להוסיף מים כדי לטפל בתקלות במצבר, כאשר פותחים אותו. מצבר ללא טיפול נקרא ככה כיון שהוא לא ניתן לפתיחה, ואי אפשר להוסיף אליו מים. מדובר על מצבר איכותי יותר מאשר המצבר הרגיל אולם זול יותר מאשר המצברים בעלי הפריקה העמוקה.

 

לסיכום

החלפה של מצבר היא לא פעולה לא מאוד מסובכת, אולם כאשר צריך לבצע אותה הרכב פשוט לא יוכל לנסוע לפני שתתקינו מצבר חדש. כיום ישנם בשוק ארבעה סוגי מצברים, כאשר לכל אחד מהם את היתרונות והחסרונות שלו. אם אתם זקוקים לחלפה של מצבר מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור לכם להבין מה המצבר שמתאים לכם.

סוללות בשוק

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מגרש
בלוג רכב
3 טיפים לבחירת סוחר רכב ללא מגרש

החלטתם למכור את הרכב? חושבים שאם תבחרו למכור אותו לסוחר רכבים משומשים העסקה תהיה משתלמת יותר? צודקים לחלוטין, אבל רק בתנאי שתבחרו נכון את סוחר הרכבים. ריכזנו כאן מספר טיפים

רכב מצויר
מכירות ורכישות רכבים
3 סיבות לקנות משאית משומשת

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם מתלבטים אם לקנות משאית משומשת או משאית חדשה. חשוב שתדעו שאתם לא לבד, מידי יום, פונים אלינו בעלי עסקים רבים ואנשים פרטיים שמתלבטים לגבי

אוטו
בלוג רכב
איזה רמזים ברכב יכולים להעיד על בגידה

החיים עשויים להיות בלתי צפויים עבורנו. יש תקופות יפות בהן דבר לא חסר והכל נראה ורוד. לעומת זאת יש תקופות קשות יותר, במיוחד במערכות יחסים, בהן צפים חשדות בנוגע לאמינות

צריכים עצה מרופא ?