4 סוגי המצברים הכי נפוצים בשוק

את החלקים ברכב ניתן לחלק לשני סוגים. החלק הראשון אלו חלקים שיכולים להיות תקולים לזמן מסוים, אבל הרכב ימשיך לנסוע עד שנתקן אותם עוד עד שהמצב יחמיר. סוג הרכיבים השני הוא זה שבלעדיהם הרכב פשוט לא יכול להמשיך בנסיעה. המצבר הוא רכיב שמשתייך לסוג השני, ואם אתם צריכים להחליף אותו כדאי שתכירו את סוגי המצברים השונים שיש בשוק.

 

החלפת מצבר

החלפת מצבר היא אמנם לא פעולה מאוד מסובכת, אולם כאשר אתם צריכים לבצע אותה הרכב שלכם פשוט לא יוכל לנסוע בלעדיה. זו הסיבה שאנחנו מאפשרים לכם לקבל מצבר עד הבית בהרצליה מה שאומר שהרכב שלכם אפילו לא צריך לצאת מהחניה כדי שתקבלו מצבר חדש. כאן נספר לכם על סוגי המצברים הנפוצים ביותר, וסביר להניח שלפחות אחד מהם יתאים לרכב שלכם.

סוֹלְלָה

מצבר קלאסי

סוג המצבר הראשון שעליו נדבר הוא המצבר הרגיל שנמצא ברוב הרכבים הפשוטים. המצבר הזה פועל כמו סוללה, והוא עובד בעזרת מים מזוקקים שנמצאים בתוכו. את רוב התקלות במצבר הזה ניתן לפתור על ידי הוספת מים או פשוט חיבור של המצבר למנוע פועל והתנעה שלו. מצבר כזה הוא המצבר הזול ביותר, אך החיסרון המרכזי שלו הוא שתוחלת החיים שלו היא שנים ספורות בלבד.

 

מצבר פריקה עמוקה

מצבר פריקה עמוקה הוא מצבר עמיד יותר, ויש לו שני יתרונות מרכזיים שהופכים אותו לכזה שנפוץ בחלק מסוגי כלי הרכב. היתרון הראשון הוא היכולת שלו לספק אנרגיה גבוה ביחס לגודל שלו, דבר שהופך אותו ליעיל ברכבי גולף או רכבים מהסוג הזה שבהם אין מקום להתקנה של מצבר רגיל. בנוסף, למצבר הזה יש יכולת עמידות גבוהה שמאפשרת לו לשרוד זעזועים משמעותיים.

 

מצבר ג'ל פריקה עמוקה

בדיוק כמו מצבר הפריקה העמוקה, גם המצבר הזה הוא כזה שעמיד יותר בפני זעזועים ותוחלת החיים שלו יכולה להיות מעל 10 שנים. הסיבה שהוא נקרא ככה היא בשל חומצה מיוחדת שנמצאת בחלקו הפנימי ונמצאת במצב צבירה שיכול להזכיר ג'ל, כאשר המטרה שלה היא להגן על לוחות החשמל הפנימיים של המצבר.

 

מצבר ללא טיפול

כאמור, במצבר רגיל ניתן להוסיף מים כדי לטפל בתקלות במצבר, כאשר פותחים אותו. מצבר ללא טיפול נקרא ככה כיון שהוא לא ניתן לפתיחה, ואי אפשר להוסיף אליו מים. מדובר על מצבר איכותי יותר מאשר המצבר הרגיל אולם זול יותר מאשר המצברים בעלי הפריקה העמוקה.

 

לסיכום

החלפה של מצבר היא לא פעולה לא מאוד מסובכת, אולם כאשר צריך לבצע אותה הרכב פשוט לא יוכל לנסוע לפני שתתקינו מצבר חדש. כיום ישנם בשוק ארבעה סוגי מצברים, כאשר לכל אחד מהם את היתרונות והחסרונות שלו. אם אתם זקוקים לחלפה של מצבר מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור לכם להבין מה המצבר שמתאים לכם.

סוללות בשוק

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ידית
רכבים חשמליים
רכב חשמלי – עשה ואל תעשה

הרכב החשמלי – פתרון חדשני, חסכוני ואקולוגי שהפך לטרנד בשנים האחרונות. מה שהיה נראה חלום רחוק והפך היום לאמיתי וניתן לרכישה, הרכב החשמלי הופך לנגיש יותר ויותר לבתים רבים בישראל.

נסיעות במכונית גולף
רכב
מה הן הגבלות הנסיעה על רכב גולף?

בעולם הרכבים התפעוליים לרכבי גולף יש מקום של כבוד. הרכבים הללו שימושיים מאוד בשטחים תפעוליים, מושבים, קיבוצים ושטחים חקלאיים גדולים. יש מספר הבדלים מבחינה חוקית בין הרכבים הללו לבין רכבים

שכפול מפתחות
כללי
אילו מפתחות לא ניתן לשכפל ללא תעודה?

למפתחות יש תפקיד מכריע באבטחת הבתים, המשרדים ונכסים יקרי ערך אחרים. כדי להבטיח את תקינותן של מערכות מפתח, סוגים מסוימים של מפתחות מגיעים עם הגבלות ספציפיות על שכפול. הגבלות אלו

צריכים עצה מרופא ?