נהיגה ברכב צבאי ללא רישיון

בכל גוף גדול, כמו בעולם עצמו, כדאי שיהיו חוקים שאין לעבור עליהם. לצבא ההגנה לישראל, אחד הגופים הגדולים והחזקים ביותר במדינת ישראל, יש חוקים משל עצמו, שחלק מהם משתלבים עם חוקי המדינה וחלקם ספציפיים לגוף הצבאי. העובר על החוקים של צבא ההגנה לישראל, יהיה חשוף להליך משפטי צבאי ועונשו ייקבע בהתאם. נהיגה ברכב צבאי ללא רישיון היא אחת העבירות האלו, ועליה נרחיב במאמר הבא.

 

נהיגה ברכב צבאי ללא רישיון

עבירות תנועה הן עבירות חמורות שישפטו ביד קשה על ידי בית המשפט הצבאי. העבירה תוביל לדין שאינו משמעתי, היות והיא חמורה יותר מדי מעבירה שמובילה לדין משמעתי. במקרה זה יוכל החייל העובר על החוק להודות במעשיו, או להשיג הוכחות שיקדמו את חפותו.

במקרה של נהיגה ברכב צבאי ללא רישיון, יהיה קשה מאוד להשיג הוכחות שיוכלו לסייע בלקדם את חפותו של החייל. במצב כזה, הדיון יוכל להתקדם אל עבר השלב הבא. בשלב זה החייל העומד לדין יוכל להסביר ולנמק מדוע ביצע את עבירת נהיגה ברכב צבאי ללא רישיון. הוא יוכל לטעון מגוון סיבות כמו סיבות אישיות שלא קשורות למקרה. ככל שהסיבות ישמעו הגיוניות וסבירות יותר על ידי השופטים הצבאיים, כך ישנה סבירות לקבלת עונש קל יותר.

במידה והחייל העומד לדין ירצה בכל אופן לנסות ולמצוא הוכחות לחפותו, הוא יצטרך, בנוסף למציאת ההוכחות, לנמק למה העבירה שבה הוא מואשם בביצועה לא קרתה לטענתו, או האם היא היתה שונה בפועל ממה שמתואר. 10 דברים שחשוב לדעת לפני שעולים למשפט צבאי.

שוטר

 

 

נהיגה ברכב צבאי ללא רישיון – דיונים משפטיים

הדיונים המשפטיים בדבר העבירה אותה ביצע החייל, מתקיימים בדרך כלל בנוכחותם של החייל והשופט בלבד. רק במקרים ספציפים ועם סיבות מוצקות מספיק, תתאפשר נוכחות של סניגור בדיונים. במידה ולא תתאפשר נוכחותו, קיימת אפשרות נוספת בשם ייעוץ משפטי, בה יוכל לבוא הסניגור לידי ביטוי כמייצג של צד, גם מבלי שיהיה נוכח במשפט עצמו.

 

ייעוץ משפטי – במה הוא עוזר?

היה ואפשרות הייעוץ המשפטי פתוחה בפני החייל הנאשם, היא עשויה לשמש אותו במגוון רחב של מקרים. תפקיד עורך הדין המייצג את הנאשם יהיה לייעץ לחייל בכל חלק וחלק מהמשפט.

במידה והחייל בחר להודות בביצוע העבירה, עורך הדין המייצג אותו יסייע לו לטעון בפני השופט מדוע ביצע את העבירה. הדבר עשוי להפחית את העונש אותו יקבל החייל בגין ביצוע העבירה.

במידה והחייל בחר בדרך חיפוש הוכחות למען חפותו, תפקיד עורך הדין המייצג להביא לבחירה את מגוון הטיעונים לפיהם עלולה היתה ליפול טעות בעניינו.

 

עברתם על החוק? התייעצו עם עורך דין מומחה

עבירה על החוק היא מצב שבו מומלץ להתייעץ עם גורם מוסמך, מורשה ומנוסה על מנת לנסות ולהקל על העונש שיבוא בעקבותיו. היכנסו עוד היום לייעוץ מעורך דין.

להלן מאמר נוסף בנושא – כך תכין את הרכב לטסט.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מגרש
בלוג רכב
3 טיפים לבחירת סוחר רכב ללא מגרש

החלטתם למכור את הרכב? חושבים שאם תבחרו למכור אותו לסוחר רכבים משומשים העסקה תהיה משתלמת יותר? צודקים לחלוטין, אבל רק בתנאי שתבחרו נכון את סוחר הרכבים. ריכזנו כאן מספר טיפים

מכונית שרות
מוניות
התניידות בחצי האי היפה בעולם

לא משנה מתי אתם נוסעים לסיני ואיפה בחרתם להתארח – יש דבר אחד שכולם צריכים בסיני וזה להגיע למלון או לקמפ. להוציא מקרים שבהם אתם מתארחים באחד המלונות הצמודים לגבול,

רכב יוקרה
פנים הרכב
מושבי עיסוי לנסיעה מושלמת

אנשים רבים הנוסעים ברכב שלהם, לעבודה למשל, מחפשים כיצד יוכלו ליהנות באופן מושלם מהנסיעה ולשחרר שרירים תפוסים במהלך הנהיגה. זה לא חלום, תוכלו  לקנות מושבי עיסוי השימושיים במיוחד לנהגים הנוסעים

צריכים עצה מרופא ?