באילו מקרים נצטרך עורך דין תעבורה?

 מערך התחבורה בישראל סובל במשך שנים ארוכות מהזנחה והיעדר תקציבים. כתוצאה מכך, מהירות הנסיעה בכבישים היא איטית במיוחד, והזמן בו הישראלים מבלים בכל יום בנסיעה בדרך אל העבודה וחזרה הביתה הולך ומתארך. התוצאה של זמן ארוך יותר על הכביש עם תשתיות רעועות, הוא ריבוי של תאונות דרכים. במאמר זה נפרט על תפקידו של עורך דין העוסק בתעבורה, ומתי נזדקק לשירותיו.

 

משא ומתן מול הביטוח בנושא החזרים כספיים

לעיתים קרובות, הרכב אשר רכשתם במיטב כספכם, עשוי לספוג נזקים משמעותיים כתוצאה מתאונה אשר לא היה לכם כל קשר אליה. יתכן אפילו שהאוטו שלכם חנה בשקט בזמן שהנזק התרחש. במצבים כאלו, לרוב תפנו אל חברת הביטוח אשר לה אתם משלמים פרמיה חודשית, ותצפו לכיסוי. למרות הציפיות, פעמים רבות חברות הביטוח יזמינו שמאי רכב, ויפעלו במטרה לצמצם ככל הניתן את הפיצוי הניתן לכם. לכן, כאשר מנהלים משא ומתן עם חברות הביטוח בנוגע לגובה הפיצוי המגיע לכם, כדאי מאוד שלצידכם יהיה עורך דין תעבורה מיומן, עם יכולת מוכחת וניסיון ארוך שנים בתחום. רק כך תוכלו להתמודד כראוי עם הררי הבירוקרטיה והניירת אשר חברת הביטוח תעמיס עליכם, ותוכלו להוכיח את חובתה לפצות אתכם על הנזק.

 

הוכחת חפות במקרה של תאונת דרכים

הצורך בעורך דין תעבורה אינו מסתכם אך ורק בהתמודדות עם החזרים כספיים. כאשר מתרחשת תאונת דרכים, באופן טבעי מדובר בחוויה טראומתית לשני הצדדים המעורבים. כל אחד מהצדדים ראה זווית מאוד מוגדרת של האירוע שהתרחש, והלחץ והחרדה עשויים בהחלט לגרום לגרסאות סותרות ומנוגדות. עורך דין יעיל, יוכל לסייע לכם לגבש את סיפור המקרה מהצד שלכם, וידאג לכך שהזווית שלכם של האירוע תיוצג בצורה הטובה ביותר בבית המשפט. ההיכרות של עורך הדין עם ממצאי החקירה בשטח, מאפשרים לו אפילו להצביע על חלקים בעדותכם אשר אינם תואמים לחומר הראיות בשטח, במטרה לחקור יותר לעומק את הסיבה לתאונה, ולהביא את האמת שתזכה אתכם מאחריות לאור. הוכחת החפות היא לעיתים בלתי אפשרית, ולכן עורך הדין יכול לסייע גם בהמתקת העונש שתקבלו, או בהגעה לעסקת טיעון עם הצד השני.

 

המתקת ענישה בעבירות שהתבצעו על הכביש

עבירות שהתבצעו על הכביש יכולות לנוע מחנייה במקום לא מורשה, ועד גרימת מוות בשל נהיגה מסוכנת. המחוקק הגדיר לכל עבירה עונש מקסימלי, אך לרוב הצוות השיפוטי יכריע את הדין על פי השיקולים הרלוונטיים למקרה הספציפי של כל תאונה בנפרד. המתקת ענישה בעבירות אשר התבצעו על הכביש היא אפשרית. כדי לעשות זאת, עורך הדין ינבור בהכרעות דין קודמות בנושא. גם אם אין חקיקה פרטית למקרה שלכם, יתכן מאוד וישנו תקדים משפטי. עורך דין יכול להציג תקדימים משפטיים בהם ההכרעה הייתה לטובתכם, וכך לשפר את תוצאות המשפט ואת גזר הדין.

איש רושם

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב להשכרה בחו"ל
השכרת רכבים
איפה ניתן למצוא רכב להשכרה בחו"ל?

אחת החוויות הטובות ביותר, להן כל אחד מצפה כל השנה, היא חווית היציאה לחו"ל. רובנו כיום, מבלים את מרבית שעות היום שלנו במשרד, ורק מחכים לרגע בו נוכל בצורה מטאפורית

אוטו
בלוג רכב
איזה רמזים ברכב יכולים להעיד על בגידה

החיים עשויים להיות בלתי צפויים עבורנו. יש תקופות יפות בהן דבר לא חסר והכל נראה ורוד. לעומת זאת יש תקופות קשות יותר, במיוחד במערכות יחסים, בהן צפים חשדות בנוגע לאמינות

צריכים עצה מרופא ?