כיצד אוכל לשמר את מצב הרכב שלי?

החזקה של רכב היא לא דבר פשוט, ואם גם אתם הגעתם לשלב שבו אתם מחזיקים רכב שחשוב לכם לשמור על המצב שלו, יש כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם. תקלות ברכב הן דבר כמעט בלתי נמנע, אולם מה שיקבע את המצב של הרכב זו הדרך שבה תטפלו באותן תקלות. כאן נעזור לכם להבין מה הפעולות הבסיסיות שיעזרו לכם לשמר את מצב הרכב שלכם לאורך זמן. 

 

שמירה על המצבר

הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא לשמור על המצבר של הרכב. מצברים בתל אביב תמיד יוכלו לדאוג לכם למצבר איכותי, אבל כדי שהוא יחזיק מעמד לאורך זמן אל תפעילו את מערכות הרכב בזמן שבו המנוע כבוי. ברגע שאתם מזהים תקלה במצבר תטפלו בה כדי לא להגיע למצב שבו המצבר שלכם כבר לא ניתן להפעלה.

שמירת הסוללה

אל תוותרו על בדיקה תקופתית מעמיקה

כמו כל ישראלי, החל מהשנה השלישית של הרכב עליכם להכניס אותו לבדיקה שנתית, אך גם כאשר מדברים על הבדיקה הזו לא כדאי להסתפק בבדיקה הסטנדרטית. הבדיקה הרגילה נועדה לבדוק שהרכב שלכם הוא כזה שבטוח לנסוע בו, אולם תמיד תוכלו לבקש מבעל המוסף לבצע בדיקה מעמיקה יותר כדי לעלות על תקלות אפשריות שיש לכם ברכב מבעוד מועד.

 

לחץ אוויר תקין

שמירה על לחץ אוויר תקין היא פעולה פשוטה שניתן לעשות בכל תחנת דלק, אבל לא כל הנהגים מקפידים עליה. מלבד החשיבות הרבה שיש לה מבחינה בטיחותית, השמירה על לחץ האוויר גם שומרת על הרכב, מונעת זעזועים מיותרים ושומרת על מערכות הבלימה שלו. הקפידו לפחות אחת לחודש לבדוק את תקינות לחץ האוויר בגלגלים.

 

טיפול במקומות מורשים

גם כאשר לרכב שלכם כבר יש תקלה, נסו לבצע את הטיפול בה במקום מורשה. טיפול במוסך כזה אולי יהיה יקר יותר, אך הוא יעזור לכם בטווח הארוך לשמור על תקינותו של הרכב.

 

צמצום מספר הנהגים

נתון נוסף שאולי לא נמצא בשליטתכם המלאה אולם חשוב להיות מודעים אליו הוא מספר הנהגים ברכב. ככל שיש ברכב יותר נהגים כך הבלאי שלו גבוה יותר, בשל סגנון הנהיגה השונה של כל אחד מהם. רכב שנוהג בו נהג אחד יהיה שמור יותר, במיוחד אם מדובר על נהג מנוסה. בכל מקרה, אם אתם מכירים את הנהגים האחרים נסו להסביר לכם מהי הדרך הנכונה לנהוג ברכב הזה.

 

לסיכום

שמירה על מצב הרכב היא משהו שתלוי בכם באופן מלא. התקלות הן אמנם דבר בלתי נמנע, אולם דרך הטיפול בהן היא זו שתקבע מה יהיה מצב הרכב שלכם. הקפידו לשמור על לחץ אוויר תקין בגלגלי הרכב, ונסו לבצע בדיקה תקופתית מעמיקה יותר מזו שהמדינה דורשת מכם. את הטיפולים ברכב בצעו במקום מורשה, ונסו לצמצם עד כמה שאפשר את מספר הנהגים שמשתמשים ברכב.

רכב

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דולרים
מכירות ורכישות רכבים
מה עדיף – למכור את הרכב לפירוק או ביד2

יש לכם רכב והבנתם שזמנו איתכם תם. אחרי שעות של נסיעות וחוויות בזכות הרכב הגיע זמן להיפרד, יש המון סיבות למה אבל כנראה הגעתם להחלטה הנכונה לכם. השאלה היא מה

נסיעות במכונית גולף
רכב
מה הן הגבלות הנסיעה על רכב גולף?

בעולם הרכבים התפעוליים לרכבי גולף יש מקום של כבוד. הרכבים הללו שימושיים מאוד בשטחים תפעוליים, מושבים, קיבוצים ושטחים חקלאיים גדולים. יש מספר הבדלים מבחינה חוקית בין הרכבים הללו לבין רכבים

שטיפת צמיג
בלוג רכב
למה חשוב לבחור צמיגים איכותיים

כמה שהכותרת למאמר זה נשמעת מובנת מאליו, יש היבטים רבים לבחירת צמיגים איכותיים. מעבר לסטאטוס, היצע שוק ושימוש הרכב, מצויים היבטים נוספים וחשובים לבחירת צמיג נכון לרכב. לא בטוחים על

סמל של רכב
בלוג רכב
איך מטפלים בלימוזינה לפני חתונה?

בעבר שירותי לימוזינה נועדו לעשירון העליון, למוסדות או לארגונים גדולים שנתנו שירותי הסעה לאנשים חשובים, אמנים גדולים, או אורחים מיוחדים מחו"ל. כיום, נגיש שירות זה לכולם, ועקב התחרות הרבה הקיימת

צריכים עצה מרופא ?