האם ניתן לשנע קלנועית שאינה נוסעת?

האם הגיל שלכם או מגבלות פיזיות כאלה ואחרות, יש בכוחם למנוע מכם את הנאות החיים שהייתם רגילים אליהן? הנאות החיים הפשוטות כמו לצאת לטיול בטבע, לנסוע לקניון או סתם לצאת לסידורים?

כן, גם אם יש לנו בארץ את המודעות לבעלי מוגבלויות ופתרונות רבים שנועדו להקל אליהם, עדיין גם הדברים הפשוטים הופכים להיות מאתגרים ברגע שיש צורך להתנייד בקלנועית או עם כיסא גלגלים. האם יש דרך להתגבר על חלק מהמכשולים ולהמשיך לחיות חיים מלאים עד כמה שניתן? כן, בעזרת  מנוף הרמה לקלנועית לרכב. במה בדיוק מדובר? איך עובד המנגנון? והאם זה באמת מקל על החיים? מיד נגלה הכל.

המצב הקודם

בעבר הלא רחוק להיות נכה או להיות מוגבל בשל מצב פיזי שקשור לגיל היה סוג של חותמת. חותמת ברורה לכך, שישנם הרבה דברים שתאלצו לוותר עליהם מכיוון שלא ניתן להתאים אותם למצבכם. המחשבה הראשונה שעולה בראש ברגע שחושבים על כל אותן המגבלות היא כמובן השימוש בתחבורה ציבורית. וגם אם במקרה הייתם בעלי רכבים פרטיים, אפשרויות ההתאמה שלהם למצבכם היו מוגבלות ביותר.

אם רציתם להתנייד ממקום למקום, הייתם צריכים לחשוב בכיוונים של מיניוואנים, רכבים גדולים ומסורבלים שהיו היחידים שיכולתם להעמיס עליהם קלנועית או כיסא גלגלים

כיסא גלגלים

המצב החדש

אבל הפיתוח לא עמד במקום וברגע שזוהה צורך, התחילו גם להגיע פתרונות, ביניהם פתרונות שנועדו לאפשר לכם להמשיך ולהשתמש ברכבים רגילים מבלי שתצטרכו לוותר על שינוע קלנועית.

 

מהם אותם הפתרונות?

נתחיל מהפתרון הראשון ואולי החשוב מכולם – פתרון שינוע של כסאות גלגלים וקלנועיות. מדובר במכשיר הרמה מיוחד אשר מותקן בתוך תא מטען של הרכב ומאפשר להרים אליו ולהוריד ממנו כסאות גלגלים וקלנועיות אשר ניתן לקפל. וכך, בלחיצת כפתור קטנה, הבלתי אפשרי הופך להיות אפשרי ונגיש ביותר.

בנוסף, כדאי להזכיר את הפיכתם של מנגנונים רבים למנגנונים ידניים שמאפשרים לאדם הנוהג ברכב שליטה מלאה על הפעולות של הרכב, גם במצב של מוגבלות האישית שלו. בין אותם המנגנונים כדאי להזכיר את תפוח הרכב – אביזר מיוחד שמאפשר לאנשים שמתקשים לסובב במלואו את ההגה, להצליח לעשות זאת באמצעות אותו האביזר והאופציה להצליב את המאיצים ברכב.

ואם זה לא מספיק, קיימות אופציות רבות למנגנוני ניידים, שמאפשרים התאמת הרכב לצרכים של הנוהג בו גם במידה ונסעתם לחו"ל, כך שלא תרגישו לשנייה "איבוד שליטה" על הנעשה.

 

לסיכום

אם בעבר הלא רחוק, לחברה שבה אנו חיים היה נוח להתעלם מאנשים שהיו יוצאי דופן מהנורמה, כיום המצב כבר שונה. גם אנשים שמוגבלים בהתניידו מפאת לגילם וגם אנשים שמוגבלים בניידות מפאת למצבם הרפואי, לא מוכנים לוותר על ההנאות החיים ולא על הצרכים הבסיסיים שלהם – כמו לצאת לסידורים או לקניות בסופר הקרוב.

קַטנוֹעַ

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ציפוי רכב
בלוג רכב
איך מצפים את הרכב בציפוי ננו קרמי?

כמות הפקקים שעלתה עם השנים מעידה על שימוש נפוץ ברכבים פרטיים שנמצאים על הכביש. כאשר ככל שכמות הרכישה של הרכבים עולה ככה יש צורך במוצרים שונים שרלוונטיים לרכבים השונים. בין

מכונית שרות
מוניות
התניידות בחצי האי היפה בעולם

לא משנה מתי אתם נוסעים לסיני ואיפה בחרתם להתארח – יש דבר אחד שכולם צריכים בסיני וזה להגיע למלון או לקמפ. להוציא מקרים שבהם אתם מתארחים באחד המלונות הצמודים לגבול,

אופניים
בלוג רכב
איפה אפשר לקנות אופניים חשמליים טובים?

האופניים החשמליים הפכו לאחד מכלי התחבורה היעילים ביותר בישראל. לאור הפקקים הרבים שפוקדים את ערי ישראל, אנחנו מחפשים דרך נוחה וזולה להתנייד בתוך העיר, וזה בדיוק מה שהאופניים החשמליים מאפשרים

חלקים לרכב
חלקי חילוף
אילו חלקי חילוף לאוטו קלים להשגה

צריכים חלקי חילוף לרכב שלכם? אתם עומדים בפני תהליך לא פשוט שבסופו אתם צריכים להחליט איזה מבין חלקי החילוף שהוצעו לכם הוא חלק החילוף המושלם עבורכם. כאשר ההיצע רב, הבחירה

צריכים עצה מרופא ?