איזה סוגי הטענות יש לרכב חשמלי ומה עדיף

בואו לא נהיה תמימים: בעקבות הגידול ברכישות רכבים חשמליים, לחברות שונות יש אינטרסים בכניסה לשוק ובמכירה של אביזרים נלווים כמו אפשרויות טעינה, כבלים וכו'.

אז מה הם, הסוגים המדוברים, ואיזה מהם (באמת) עדיף לרכב שלך?

 

סוגי טעינה איטית, רגילה, מהירה: מה הקאץ'?

ראשית, חשוב להפנים שאין תשובה אחת נכונה. בכל רכב חשמלי, איכות הטעינה תלויה במספר גורמים. בניהם: סוג הסוללה שמותאמת לרכב והקיבולת שלה, ההספק החשמלי שמאפשר המטען, כמו גם ביכולת הרכב לקבל הספק זה. מכאן ניתן להסיק, כי סוג טעינה המושלם בשביל רכב חשמלי אחד, לא בהכרח יהיה אידיאלי לרכב חשמלי אחר. אם כך, כיצד אדע מהי האופציה המועדפת לרכב שלי?

 

קצת פוסט-מודרניזם: האמת הסובייקטיבית

עמדות טעינה, סוגי האפשרויות ופתרונות טעינה: כאמור, מדובר בתעשייה המשגשגת בפני עצמה, במקביל לתעשיית הרכבים. אחת הסיבות היא, שיש יותר מדרך אחת לספק אנרגיה לרכב חשמלי. חברות אלו, מתחרות למעשה על לב הלקוח בשלושה מישורים שונים, שחשובים לכל אחד במידה אחרת: זמן, כסף וכוח. כך למשל: אפשרות טעינה אחת (טעינה מהירה) מתאימה יותר לזה המתעדף את הזמן ראשון, אז כוח ולאחר מכן כסף, שכן טעינה מהירה – כשמה כן היא, מהירה (= חוסכת לך זמן), מתאפשרת בזכות הספק חשמלי גבוה (= ממלאה את המכונית במרב האנרגיה ביחס לזמן הנתון) והעלות שלה גבוהה בהתאם. אז חוץ משיקולים אישיים – שלגמרי  תופסים נפח מהחלטת המשתמש בסוג הטעינה, ישנם גם שיקולים מכניים: איזה סוג טעינה יטיב עם הרכב לטווח הארוך, אם בכלל.

 

אל תהיה צודק, תהיה חכם: התאמת הרצוי למצוי

הספרות היהודית שאבה מאריסטו את הגישה של דרך האמצע, "שביל הזהב". המשמעות של מושג זה, היא לעניות דעתם, האידיאל לחיים מאוזנים: שאיפה להתרחק מן הקצוות ולהיות מתונים בדרך המשלבת משני הצדדים. אם אשליך קצת מן החכמה ארוכת-השנים הזו לנושא שלנו, המושג יכול (אולי) לשפוך אור על הטענת רכב חשמלי. הסיבה: טעינה "רגילה" מאפשרת שמירה על אורך חיי הסוללה של הרכב, תוך ניצול זמן על ידי בעל הרכב (למשל, אם בעמדת טעינה ביתית: ניצול זמן הטעינה בלילה, לשינה). כמובן שהכל תלוי בסיטואציה ותמיד נדרש ממך שיקול דעת. כך או כך, טוב שיש שלוש אפשרויות שיתנו מענה רחב בזמן אמת, בין אם בשגרה, בדרכים, מצבי קיצון וכו'.

 

האותיות הקטנות: אחרית דבר

למעט בדיקה שגרתית טרם הטעינה- שהעמדה עומדת בתקן הישראלי וקריאה מקדימה של הנחיות יצרן הרכב והוראותיו בנושאי הטעינה. האחריות שחלה עליך בבחירת עמדת טעינה היא חשובה, אך לא שאלה ברומו של עולם. הסוג שהכי ייטיב עם הרכב, היא ככל הנראה האפשרות ה"רגילה". אך אין מה לפחד להתנסות בסוג אחר, בעת הצורך. הכל עניין של איזון ולשחק חכם. בהצלחה!

ידית הטענה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פנצ'ריה
בלוג רכב
איך לבחור צמיגים לנסיעות שטח

נהיגה בשטח עשויה להיות דבר מהנה אך גם מורכב במובנים מסוימים, בשל תנאי השטח המורכבים. לכן יש להתאים את הרכב ובעיקר הצמיגים שלו לנסיעות מיוחדות אלו. על הצמיגים המתאימים ועוד

רכב חשמלי
רכבים חשמליים
רכב חשמלי האם הוא מתאים לך

הפער במחירי הדלק ברכבים חשמליים בהשוואה לרכבי בנזין הוא עצום ומסתכם בכמה מאות בודדות של שקלים לחצי שנה ברכבים חשמליים!  עדיין, נראה שאין נהירה גדולה לרכבים חשמליים, יתכן והסיבות לכך

דלקן ראשית
כללי
למה מחירי הדלק משתנים?

בדומה לכמעט כל מוצר אשר נמכר על המדף, המחירים של הדלק עשויים להשתנות ואכן משתנים כל הזמן. ובכן, לא כל הזמן אולי, אבל אנחנו בהחלט עדים לשינויים בתעריפי התדלוק של

צריכים עצה מרופא ?