פירוק רכבים – דרכים לעשות זאת

אם אתם מחזיקים ברכב ישן, רכב לא תקין, או רכב שעבר תאונה וכבר לא שווה לתקן אותו, תוכלו להוריד אותו מהכביש וגם אולי לקבל על זה קצת כסף.

עיריות ומועצות אזוריות לעיתים לא רואות בטוב רכב "ששוכב" בחניה ומעלה אבק, ותופס מקום של רכבים אחרים.

באזורים מסוימים ידרשו לפנות את הרכב ובאזורים אחרים פחות יקפידו.

במידה ותידרשו לפרק את רכבכם ולהוריד אותו מהכביש- כדאי שתבינו מה הפרוצדורה ומהן הדרכים לעשות זאת.

סקרנים לגלות? הכל בכתבה הבאה.

 

מה צריך לעשות לפני

במידה והחלטתם לפרק את הרכב – אם יש לו טסט בתוקף, אפשר להזדכות על אגרת הרישוי ששולמה ולקבל את החלק היחסי. תוכלו למלא טופס באופן מקוון ולקבל חלק מהכסף בחזרה.

אם אין לו טסט בתוקף, או שכבר הזדכיתם על האגרה, תצטרכו לגשת למשרד הרישוי ולמלא טופס למטרת הורדת רכב מהכביש, שנקרא "ביטול רישום הרכב". יכול להיות שאפשר לעשות את זה באופן מקוון- שווה לבדוק באתר משרד הרישוי. תהליך זה הכרחי למקרה שבו אתם מוכרים את הרכב לפירוק או לחלקים, והוא דואג שלא תהיו אחראים לרכבכם יותר מבחינה חוקית, ולא תהיו חשופים לתביעות במידה ונעשה שימוש לא חוקי ברכב או בחלקיו. כדאי מאוד גם לפרק את לוחיות הרישוי כך שלא יקשרו בינכם לבין הרכב במידה ומשהו השתבש או עד שהטופס עודכן בכל הרשויות השונות.

 

מה קורה לרכב כשהוא מגיע לפירוק?

לאחר שמכתם את הרכב ע"י קונה רכבים לפירוק הרכב עובר גריטה – מפרקים אותו ומחלקים את החלקים לשניים – עשויים מברזל ולא עשויים מברזל. את אלה שעשויים מברזל מתיכים ומוכרים למפעלים שמעוניינים בברזל. הברזל הוא מה שנותן למפרק הרכבים את הרווח שלו, בשבילו הוא מפרק את הרכב. שאר החלקים בדרך כלל נזרקים כיוון שלא ניתן לעשות הרבה עם פלסטיק, בד וכו'.

 

כמה שווה הברזל של הרכב?

אין מחיר מדויק וקבוע מראש. חלק חשוב בשלב של הפירוק הוא הערכת השווי של מפרק הרכב. ישנם מספר קריטריונים שהוא ייבחן – סוג הרכב, מצבו, השנה שלו ועוד. ככל שהוא יותר חדש, במצב טוב יותרו משנה מאוחרת יותר הוא יהיה שווה יותר. אין הפרשים גדולים בין חברות שונות העוסקות בפירוק מבחינת המחיר, אך כדאי לכם לעשות סקר נרחב כדי לוודא שתקבלו את הסכום הגבוה ביותר.

 

סיכום

הליך פירוק הרכב הוא מאוד פשוט ובעיקר משתלם. הרכב שלכם מועבר לחברת פירוק רכבים במקום לשכב בחניה מבלי להניב לכם כסף. אצל החברה הוא יעבור פירוק כללי וחלקי הברזל שלו יישמרו. ברזל מאוד נצרך היום במפעלים רבים ובשוק בכלל, לכן העסק הזה מאוד משתלם לחברת הפירוק. אם אתם יכולים לעשות כסף ולמחזר תוך כדי מה רע? מחפשים חברת פירוק רכבים אמינה? היכנסו לקישור לאתר של חברת איזי.

 

רכב אספנות

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מגרש
בלוג רכב
פירוק רכבים – דרכים לעשות זאת

אם אתם מחזיקים ברכב ישן, רכב לא תקין, או רכב שעבר תאונה וכבר לא שווה לתקן אותו, תוכלו להוריד אותו מהכביש וגם אולי לקבל על זה קצת כסף. עיריות ומועצות

גבר מרים ארגזים
שליחויות
הכל על שליחויות במהלך הקורונה

נגיף הקורונה הגיע למדינת ישראל לפני כארבעה שבועות, ומאז זורע פחד ואימה אצל רבים מהתושבים. גם מי שהיה בתחילת התהליך הזה ספקן וציני, מוצא את עצמו היום בהבנה מוחלטת שהעניין

תאונה
ביטוחים
5 אתרים להשוואת ביטוחי רכב

רכישת פוליסת ביטוח לרכב היא הוצאה משמעותית שכל בעל רכב נתקל בה אחת לשנה. בעבר היה נהוג שבעל הרכב פונה לחברה שממנה נרכשה הפוליסה הקודמת ומחדש את הביטוח. ואולם כיום,

כמה טיפים שיעשו לכם נסיעה נעימה

אם אתם מתכננים נסיעה ארוכה, או אפילו נסיעה לילית, אנחנו נמליץ לכם על מספר דברים. ישנם כמה דגשים שכדאי להכיר בכדי שתוכלו להנות מנסיעות ארוכות. קודם כל והכי חשוב, נדבר

צריכים עצה מרופא ?