סוגים שונים של מערכות אזעקה לאופנוע

רוב רוכבי האופנוע המנוסים יודעים היטב שלתאונות וגניבת אופנוע יש דבר אחד במשותף – זה רק עניין של זמן עד שהן מתרחשות. רוכבים רבים מדי לומדים בדרך הקשה למה חשוב להתקין מערכות אזעקה לאופנוע. לא די היום בביטוח זול נגד גניבה, אלא יש צורך במכשור שיכול לבצע מעקב אחר האופנוע בעת הצורך. מעוניינים לדעת איך תוכלו לשמור על האופנוע שלכם בצורה הטובה ביותר? המשיכו לקרוא.

אילו סוגים של מערכות אזעקה לאופנוע יש?

בואו נודה בזה. בפועל, לכל שיטת בטיחות נגד גניבות יש יתרונות וחסרונות. כל מוצר מיגון שנועד להעניק בטחון לרוכב נגד שימוש בלתי מורשה באופנוע שלו, בו זמנית גם מקשה עליו לתפעל אותו בצורה נוחה וקלילה. זה פשוט לא מעשי לעשות שום דבר שהוא 100% יעיל נגד גניבות. כל עוד אתם מוגנים יותר מאשר אופנועים אחרים סביבכם, הסיכויים שלכם הם לא רעים. במקום לרכוש את מערכת האזעקה הכי טובה שישנה בשוק, הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות יהיה להתאים אחת לצרכים שלכם. לפניכם סקירה של סוגי מערכות אזעקה שונים הזמינים היום:

אופנוע חונה

רמה 1 – מנעול דיסק + אזעקה לאופנוע

מנעול לאופנוע זוהי האפשרות הקלה ביותר שכן היא לא דורשת התקנה, לכן מדובר בשדרוג אבטחה מעולה עבור כל אופנוע, עם או בלי מערכות אזעקה משולבות (כמו אלה שיופיעו בהמשך). היתרון העיקרי הוא שהמנעול מונע מהגלגל להסתובב, מה שמבטיח שהגנב לא יצליח להימלט עם האופנוע. בעיקרון, יש למנעול דיסק זה יתרונות של מנעול שרשרת ללא החיסרון של משקל כבד. יתרון נוסף שיש למנעול זה על פני מנעולי השרשרת המסורתיים הוא שהוא לא יאפשר לכם לשכוח להסיר אותו. לא הייתם מאמינים כמה רוכבים פגעו באופנוע שלהם כשניסו לרכוב עם מנעול דיסק. תכונת האזעקה תסייע לכם לוודא שאתם לא מנסים להמריא עם האופנוע כשהמנעול עדיין מותקן.

רמה 2 – אזעקה פשוטה

סוג זה של אזעקות לאופנוע דורש רק שני חוטים כדי להתקין אותו. אתם יכולים אפילו לחבר את המנעול ישירות אל מסופי הסוללה אם אתם רוצים בכך, מה שהופך את ההתעסקות עם החיווט של האופנוע למיותרת. בחלק מהמקרים, עשוי להיות גם חוט שלישי (ACC) שניתן להתקין. הפונקציה היחידה שלו היא ליידע את מערכת האזעקה שהאופנוע מונע. באופן דומה, אתם יכולים פשוט לבצע התקנה בסיסית של אזעקה טובה. כל מה שתצטרכו לעשות הוא לקנות מערכת אזעקה באיכות גבוהה יחסית עם פונקציות נוספות, ובהתאם לכך גם מספר החוטים, מבלי את כולם. האזעקה הרגילה אמורה לעבוד בצורה תקינה. למרבה האירוניה, אנשים רבים עושים טעות כאשר הם קונים מערכת אזעקה לאופנוע עם כל הפונקציות האפשריות רק כדי לגלות בסוף שהם לא יודעים איך להתקין אותה. הצד החיובי בעניין הזה הוא שאתם תמיד יכולים להשתמש בשאר התכונות של המערכת בשלב מאוחר יותר, אבל חשוב שתדעו שזו אופציה שצריכה להיות שמורה רק עבור כלי רכב דו גלגליים זולים לכל היותר.

רמה 3 – אזעקה לאופנוע עם מערכת איתור

מדובר באחת ממערכות האזעקה הטובות עבור אופנועים. חלק מן היתרונות הגדולים ביותר של מערכת איתור הם:

  1. קבלת התראות בטלפון בזמן אמת כאשר מישהו נגע באופנוע או ניסה להזיז אותו.
  2. היכולת לעקוב אחר האופנוע מרחוק.
  3. בדיקת מצב האופנוע מכל מקום באמצעות אפליקציה ייעודית.
  4. שימוש בטלפון כשלט רחוק.

בנוגע להתקנה – היא יחסית פשוטה בהשוואה להתקנה של מערכות אזעקה אחרות. עם זאת, הקושי ישתנה בהתאם לאופן שבו אתם רוצים להתקין אותה. זוהי. הצד הפשוט של ההתקנה הוא שאין למערכת זו חיבורים עבור נוריות האיתות, כך שאתם חוסכים לעצמכם את ההתעסקות עם שני חוטים נוספים. הצד המסובך שלה הוא ההתקנה הכוללת של כל התכונות, כאשר אחת מהן היא היכולת לנתק מרחוק את המנוע. ראו למשל כאן, איך מערכת כזו של חברת הזעקה האחרונה סייעה למשטרה לאתר את גנבי האופנוע

רמה 4 – אזעקה לאופנוע עם מערכת איתור + ניתוק המנוע מרחוק + אזעקת דמה

מדובר במערכת אזעקה לאופנוע עם יכולת איתור וניתוק המנוע מרחוק. זה לא מורכב כמו שזה נשמע, אבל היכולת להתקין את המערכת באופן עצמאי שמורה למביני עניין. בדרך כלל, ישנה עדיפות לאזעקה לאופנוע שיש לה גם יכולת איתור. הערך הוא שיש רק יחידה אחת שיכולה להישבר, ורק יחידה אחת שצורכת אנרגיה מהסוללה. עם זאת, יש בעיה אחת מרכזית לגבי העניין הזה. אם האזעקה נשמעת מהאופנוע שלכם, גנבים יכולים לעקור אותה ולנטרל אותה באופן הזה. אל תצפו מהם להשאיר את המערכת בקרבת מקום עד שהיא עוצרת. גם אם הם לא יודעים שלכלי הרכב יש מערכת איתור, הם עדיין ינסו להסיר כל מערכת אזעקה שהם ימצאו ולהרוס אותה. זה המקום שבו נכנסת אזעקת הדמה, על מנת שיהיה ניתן לתקן את אי הנוחות הזו. אם אתם בוחרים שלא להתקין אזעקת דמה, אתם למעשה מסתמכים על כך שהגנב לא יטרח לחפש את האזעקה / מערכת האיתור, כאשר פעולה זו דורשת מינימום של מאמץ מצידו. כמו שאומרים, תקווה היא לא אסטרטגיה. הרמה הגבוהה ביותר של אבטחה כרוכה גם בניטרול מרחוק של מנוע האופנוע. בדרך זו, גנבים לא יכולים לרכוב על האופנוע ולהרחיק לכת, גם אם הם גנבו לכם את המפתח. אתם יכולים פשוט לנטרל את המנוע ברגע שהם עלו עליו.

ומה עם מנעולי שרשרת?

קשה לומר אם מערכת אזעקה לאופנוע חשובה יותר ממנעול שרשרת או ההפך, זאת מפני שהם שונים אבל משלימים. שניהם מהווים חלק חשוב ממערכת הביטחון של האופנוע שלכם. מנעול שרשרת יסייע לשמור על האופנוע מפני גניבה, בעוד שמערכת איתור תעזור לכם לקבל אותו בחזרה. בסופו של דבר, רוב המנעולים ירתיעו את מרבית הגנבים. מה שחשוב ביותר הוא איך אתם משתמשים בהם באופן עקבי.

רוצים לקבל מידע בנושא ניקוי ספות? https://www.clean-tech.co.il

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב שרות
מוניות
3 דרכים להשיג מונית במהירות בת"א

מפת התחבורה בתל אביב משתנה במהירות. בעבר, רוב התחבורה נשענה על כלי רכב פרטי, אך היום עקב הפקקים והעומס, העירייה משקיעה מאמצים בצמצום כלי הרכב הפרטיים על הכביש. יש מגוון

אוהל גדול
הובלות
איך מובילים ציוד לאירועים בצורה הבטוחה ביותר

רבים האנשים שמקימים אירועים פרטיים ועסקיים בעצמם. קמפינג באוהלים, מסיבות חצר ומסיבות ולינה בחופים הם רק חלק מעשרות סוגי אירועים שאפשר לארגן. אמנם בשביל אירוע טוב באמת יש להצטייד בציוד

מתי נצטרך להחליף מצבר לקטנוע
קורקינטים
מתי נצטרך להחליף מצבר לקטנוע?

המצבר הוא למעשה מקור הכוח של הקטנוע שלנו ובלעדיו, לא נוכל להשתמש בכלי הרכב על מנת לנוע ממקום למקום. כמה זמן הוא מחזיק, איך יודעים שהגיע הזמן להחליף אותו וכמה

צריכים עצה מרופא ?