מה מיוחד ברכבים האנגליים

הרכבים האנגליים השונים עליהם נפרט בהמשך המאמר, הם חלק ממיתוס של יוקרה וריגוש.

המותגים השונים, בין היתר כאלו שמופיעים במרוצי ספורט מוטורי יוקרתיים ברחבי העולם, וכן כאלו המזוהים עם סדרת הסרטים האייקונית ג'יימס בונד, הפכו את הרכבים האנגליים לפופולריים במיוחד.

במאמר שלפניכם, נדון בדברים המייחדים את הרכבים האנגליים והפכו אותם לפופולריים במיוחד.

 

רקע כללי

כל אדם המגיע לאנגליה, בין אם לטיול ובין אם לצורך השקעות נדל"ן באנגליה, מבחין במהרה ברכבים השונים שנמצאים על הכביש, דוגמת אסטון מרטין, בנטלי, יגואר, לנד רובר, ועוד. אמנם רכבים אלו נמצאים גם בארץ, אך באנגליה הם נמצאים בשפע, ויש מספר סיבות לכך, מעבר לעובדה שהם מיוצרים במדינה. בפסקאות הבאות נסביר מה בדיוק מיוחד ברכבים אלו.

 

האיכות

לאלו מביניכם שמכירים דבר או שנים בעולם הרכב, כנראה הבחנתם בכך שכל המותגים המפורטים מעלה הינם יצרניות רכבי יוקרה. בלי קשר להיות רכבים אנגליים פופולריים, או בכלל, רכבים פופולריים בכל העולם, רכבים אלו מיוצרים בידי מיטב אנשי המקצוע וממיטב חומרי הגלם, דבר שמביא אותם לקדמת הבמה והתעשייה. מדובר ברכבים יוקרתיים, שכמובן כתלות בדגמים השונים, מציעים חוויית נהיגה מעולה, בטיחות ברמה הגבוהה ביותר, ובעיקר – איכות בלתי מתפשרת.

 

היוקרה

כפועל יוצא מן הפסקה לעיל, איכות גבוהה מאוד מתורגמת גם ליוקרה ולסמל סטטוס. אמנם זהו משהו שניתן להגיד על מותגי רכב איכותיים בלי קשר להיותם אנגליים, אך נדמה שמותגי רכב אנגליים רבים הפכו לכאלו המזוהים עם יוקרה. בין אם מדובר ברכב יגואר, ובין אם מדובר בכל רכב אנגלי אחר, כמעט שכל אחד מהם הפך לסמל סטטוס ומעמד יוקרתי.

 

האייקוניות

קשה להתעלם מן "הפיל שבחדר", במובן חיובי כמובן. ג'יימס בונד, סדרת הספרים של הסופר הבריטי איאן פלמינג, שגם לאחר מכן הפכה לסדרת סרטים מצליחה שנמשכת עד היום, מזוהה עם אמצעי ריגול מתוחכמים, נשים יפות, אריסטוקרטיה ואיך לא – רכבים מתקדמים ויוקרתיים. עם השנים, חלק ממותגי הרכב האנגליים, ובעיקר אסטון מרטין בתחילת הדרך ולאחר מכן בנטלי, הפכו למזוהות כל כך עם סרטים אלו, כך שהם הפכו גם כן לאייקוניות ולסמל סטטוס. זהו אלמנט בולט מאוד שמייחד באופן ספציפי את המכוניות האנגליות ככלל, ובעיקר את בנטלי.

 

מאפיינים נוספים

כמובן שלא ניתן לתאר ענף שלם בכתבה קצרה, אך בין היתר ניתן להתייחס לכך שרכבים אנגליים פוקדים מדי חודש את מרוצי הרכב השונים, בין אם מדובר במרוץ שטח, מרוצי מסלול, ועוד. כמו כן ישנם מאפיינים נוספים, אשר לאור מיעוט במקום, לא נרחיב עליהם במאמר זה.

 

לסיכום

אם כך, ניתן לומר שסביב ענף הרכב האנגלי, על מותגיו השונים, יש מעין הילה או פאתוס ייחודיים, לצד איכות ברמה הגבוהה ביותר, שלאורך שנים הפכו את הרכבים האנגליים לפופולריים ברחבי העולם.

 

רכב יוקרה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כלי משפט
חוק ומשפט
פיצוי על רכב טוטאלוס

רכב שעובר תאונה קשה במיוחד שמשאירה אותו חסר ערך לחלוטין, מאפשר לבעליו לתבוע פיצוי מחברת הביטוח, אשר למעשה מכסה את עלות הנזק לרכב. חשוב להבין שהפיצוי תלוי במידה רבה בערכו

כלי כריבה לילדים
טיפים
איך להתאים קורקינט לילד – במה חשוב להתחשב

אחרי דילמות ואינסוף הפצרות מצד הבן שלכם, החלטתם לקנות לו קורקינט חדש? אין לכם מושג איך לבחור את האופציה הטובה ביותר ואתם מעט חוששים? עיינו במדריך שהכנו עבורכם ותוכלו לבחור

חשמל
טיפים
איך לעשות קמפינג עם האוטו בלבד

אוהבים לטייל בארץ ורוצים לעשות זאת לא בבתי מלון אלא בקמפינג? תוהים איך ניתן לעשות זאת בצורה הכי נוחה ופשוטה שאפשר? אם כך, כדאי שתדעו: השכרת גנרטור וחיבורו לחשמל הרכב

צריכים עצה מרופא ?