התקנת עמדת טעינה בבית משותף

מכוניות חשמליות הן הדבר החם הבא! מעבר לכך שמדובר בצעד אחראי וחשוב, הנועד לתרום ולו במעט ליצירת סביבה ירוקה ופחות מזוהמת, אתם מקבלים

חוויית נסיעה מסוג אחר.

הקץ לשריפת הבנזין, לביקורים על בסיס שבועי בתחנת הדלק, לאוויר מזוהם שנפלט מהמנוע ולרעש שמלווה אליו.

ברוכה הבאה למכונית החשמלית החדשה – מנגנון הפעלה שקט ונוח יותר, וחסכון כלכלי גדול.

עכשיו כל שצריך לעשות הוא להעמיד עמדת טעינה בסמוך לבית שלכם, ובאמצעותה להזין את 'הדלק החשמלי' לנסיעה במכונית.

גרים בבית משותף? לפניכם מידע על התקנת עמדת טעינה בבית מסוג זה.

 

התקנת עמדת טעינה – לא כזה פשוט בבית משותף

מי שגר בבית פרטי יכול להתקין את עמדת הטעינה בקלי קלות, משום שהחניה היא בלעדית לדייר ולכן אין כל בעיה להרכיב בה עמדה שכזו. לעומת זאת, עבור מי שחי בבית משותף, שזה למעשה מרביתנו, התקנת עמדת טעינה עשויה ליצור פולמוס ולא להתקבל באהדה על ידי השכנים.

בחרתם ברכב חשמלי, ועכשיו אתם צריכים להתמודד עם ההתנגדות של דיירי הבניין להתקין עמדת טעינה? יש לכך פתרון מאוד פשוט – מפרידים את הצריכה הציבורית מהצריכה החשמלית של הרכב.

 

כך תתקינו וגם תצאו בסדר עם השכנים

איך בכל זאת תוכלו לבצע התקנת עמדת טעינה בבית משותף? ישנן שתי סוגיות שצריך לבחון – קרקע וחשמל.

 

קרקע

למי שייכת החניה בה אתם חונים? אם זוהי חניה פרטית שלכם שרשומה בטאבו, יהיה קל הרבה יותר לקדם את נושא התקנת עמדת הטעינה. אם החניה היא משותפת לכל דיירי הבניין ואיננה רשומה בטאבו על שמכם, יש להשיג את אישורים של הדיירים לטובת ההתקנה. ברגע שהם מבינים שזה עשוי לשמש גם אותם בעתיד, אם יחליטו לקנות מכונית חשמלית, וכן שזה לא פוגע בהם בשום צורה, הם מסכימים לרוב.

 

חשמל

סוגיית החשמל עוסקת בעיקר בכמה חשמל צורכת המכונית בעמדת הטעינה. כאשר מתקינים עמדת טעינה בבניין משותף ישנן שתי אפשרויות:

  1. שימוש בחשמל הפרטי שמוזרם לבעל המכונית – מתיחת כבל טעינה משקע החשמל שבדירת בעל המכונית לעמדת הטעינה שעומדת בסמוך למכונית. זה בדרך כלל רלוונטי לבעלי מכוניות חשמליות שמתגוררים בקומות התחתונות.
  2. חיבור לארון חשמלי ראשי \ שקע החשמל הקרוב ביותר למכונית החשמלית – נושא שמגובה למול וועד הבית בדרך כלל, שכן זה אומר שהטעינה החשמלית של הרכב תהיה ניזונה מהחשמל המשותף שעומד לרשות הבניין. במקרה כזה פונים לוועד הבית או לחברת הניהול של הבניין, זאת כדי לבחון כמה חשמל צורכת עמדת הטעינה והאם ניתן להשתמש בחשמל הציבורי. ניתן לעשות זאת על ידי עמדת טעינה מנטרת, או לחלופין להתקין שקע טעינה שנמדד על ידי מונה חשמל נפרד שמוקצה לעמדת הטעינה החשמלית. כך ניתן יהיה להפריד בין חיוב החשמל של הצריכה החשמלית לטעינת הרכב לבין חשבון החשמל הציבורי.

 

תחנת דלק

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מגרש
בלוג רכב
פירוק רכבים – דרכים לעשות זאת

אם אתם מחזיקים ברכב ישן, רכב לא תקין, או רכב שעבר תאונה וכבר לא שווה לתקן אותו, תוכלו להוריד אותו מהכביש וגם אולי לקבל על זה קצת כסף. עיריות ומועצות

משלוח
שליחויות
שליחויות של מוצרים טבעיים לאון גברי

העולם של 2020 הוא עולם שמלחיץ ומדאיג לחיות בו הרבה יותר מהעולם שחיינו בו פעם. מעבר לבעיות רגילות ושגרתיות כמו בעיות של לחץ מהעבודה, שגרה מעייפת, גידול הילדים, חשבונות גבוהים

צריכים עצה מרופא ?