מה העונש הקבוע בחוק על עבירות מין?

כאשר מדובר על עבירות מין בחוק, חשוב להבין שמדובר על סוגים שונים של עבירות, כמו לדוגמא אונס, פדופיליה וגם הטרדות מיניות. כל מעשה נתפס בדרגת חומרה משתנה בהתאם לאופיו, אבל גם בהתאם לנסיבות בהן הוא בוצע. לרוב יהיה מדובר על מעשה פיסי כלשהו שיש בו אופי מיני. עם זאת, עבירות מין יכולות להיות גם עבירות שבוצעו בדיבור, כמו לדוגמא הטרדה מינית, שבה אין בהכרח מגע פיזי של הפוגע.

 

האם העונש הוא קבוע או משתנה על פי הנסיבות?

כאשר מדברים על עבירות מין, הנסיבות שבהן התקיימה העבירה משפיעות במיוחד על האופן שבו מפרשים את המעשים של הנאשם, ולכן גם על האופן שבו נקבע העונש ומידת החומרה שלו. אמנם בחוק יש עונש מקסימלי הרלוונטי לכל עבירה מכל סוג מסוים. עם זאת, לשופט ישנה גם האחריות לקבוע במדויק את מידת החומרה של העונש על פי מידת החומרה של מעשי הנאשם, שנקבעת מתוך הנסיבות שבהן התרחשה העבירה.

לדוגמא, כאשר מדובר על עבירה שהתרחשה לאורך זמן רב, כמו פגיעה מינית חוזרת ונשנית, העונש יהיה גבוה יותר. עונשים על עבירות מין אף נקבעים בהתאם לסטטוס של הצד הפוגע והסטטוס של הצד הנפגע. אם לדוגמא מדובר על פגיעה מינית כלפי אדם במצב של יחסי מרות, העונש בפועל יהיה גבוה יחסית.

 

האם כאשר מדובר על מערכת יחסים יכול להתבצע אונס?

בעבר הייתה תפיסה בקרב רבים ברחבי החברה כי במקרה של מערכת יחסים רומנטית בין שני בני זוג, לא יכולה להתבצע עבירה של אונס. עם זאת, ככל שהשנים עוברות, הולכת ומתקבעת התפיסה שגם במקרים של מערכת יחסים רומנטית יכול להתרחש אונס. לעיתים אונס עלול להתרחש גם במקרה של זוג נשוי.

זאת משום שאונס הוא עבירה של קיום יחסי מין עם הזולת בניגוד לרצונו החופשי. מצב שכזה אמנם נראה מופרך לחלק מהאנשים כאשר מדובר על זוג נשוי, אך חשוב לזכור שמצבים שכאלה יכולים להתקיים במצבים מגוונים, בהתאם להגדרה הקבועה בחוק על אונס. כאשר מדובר על אונס, מדובר על עונש של עד כ-16 שנה כפי שנקבע בחוק.

 

מה זה אונס בנסיבות מחמירות?

עבירה של אונס בנסיבות מחמירות נחשבת לעבירה של אונס שבו הפגיעה ברצונו החופשי של הזולת הייתה גבוהה במיוחד. לדוגמא, כאשר מדובר על בעילה של קטינה, חוסר האונים של הנפגעת נחשב לגבוה במיוחד לפי החוק, ועל כן גם העונש יהיה מחמיר יותר ביחס לאונס שאינו בנסיבות מחמירות.

כאשר מדובר על פגיעה מינית בקטינה, העונש הצפוי הוא של כעד 20 שנות מאסר. גם כאשר מדובר על פגיעה מינית באדם עם לקות מסוימת, פיזית או נפשית, הנסיבות יהיו מחמירות יותר וכך גם העונש יחמיר יותר.

עבירות מין

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אתר אינטרנט
חלקי חילוף
איפה כדאי לקנות חלפים לרכב?

כאשר המכונית שלך מתקלקלת, התיקון שלה יכול לפעמים להיות משימה מפחידה ומייגעת. מיותר לציין שאתה רוצה שהמכונית שלך תתוקן כראוי ותחזור לכביש כמה שיותר מהר, אבל להשאיר את התיקון ורכישת

שיפוץ רכבי אספנות
שימור ותיקון רכבים
שיפוץ רכבי אספנות וקלאסיקות

כלי רכב היו מאז הופיעו בפעם הראשונה בתחילת המאה העשרים, בגדר תחביב ושיגעון אצל אנשים רבים. חלק אוהבים רכבים חדשים ויוקרתיים, וחלק אוהבים כלי רכב מפוארים פחות חלק אוהבים רכבים

שימור ותיקון רכבים
האם צריך לקחת רכב חדש לבדיקת מוסך?

רכשתם בשעה טובה רכב חדש? הגיע הזמן להעביר אותו בדיקה אובייקטיבית, וזאת על מנת לעלות על ליקויים – אשר הם נפוצים מאוד, גם במידה ורכשתם רכב חדש. להלן כל הפרטים.

צריכים עצה מרופא ?