הכירו את המחירון של הרכבים השונים לפירוק

רכב שהגיע לסוף ימיו, ניתן ואף רצוי למכור לפירוק. למכירה זו ערך כספי ואקולוגי כאחד, שכן חלקי הרכב ימוחזרו ויעשה בהם שימוש חוזר. כמו כן, השלד יעבור גריטה שתאפשר שימוש נוסף בחומר הגלם. המחיר שתקבלו עבור הרכב שלכם נקבע לפי מחירון, אותו נכיר במאמר זה. נדע מהם הפרמטרים המשפיעים על המחיר ונבין כיצד נוכל להפיק את המירב מהרכב הישן שלנו.

 

קריטריון ראשון – שנתון הרכב

בהליך מכירת רכבים לפירוק, הקונה יברר מהי שנת היצור של הרכב שלכם. ככל שהרכב ישן יותר, כך התמורה עבורו תרד. הדבר נכון בהכרח כאשר משווים בין שני רכבים במצב מכני זהה, אשר כל המבדיל ביניהם הוא שנת הייצור. אולם כאשר זהו לא המצב, אלא ישנם פרמטרים מבדילים נוספים, ייתכן בהחלט שתקבלו פחות תמורה על רכב ישן מאשר על רכב חדש. פרמטרים מעין אלו הם פירמת הרכב, מצב השלדה ועוד, כפי שיפורט להלן.

 

קריטריון שני – פירמת הרכב

זהו הקריטריון שהשפעתו על התמורה היא המכרעת ביותר. התמורה נגזרת ממחיר המחירון הרגיל של הרכב, המושפע כמובן מסוג הרכב. ככל שהרכב בגרסתו החדשה יוקרתי יותר וטוב יותר מבחינה מכנית, כך התמורה שתתקבל בעבורו תהיה גבוהה יותר. לא הרי הסכום המשתלם בעד אאודי A4, למשל, כהרי זו המשתלמת עבור פורד פוקוס.

 

קריטריון שלישי – מצב הרכב

קריטריון נוסף שיהיה בעל השפעה מכרעת על המחיר, הוא מצבו המכני. לאחר מכירת הרכב הוא יעבור פירוק וחלקיו ימכרו. מכיוון שכך, התמורה עבור חלקים שמצבם טוב יותר, או רכב שנותרו בו חלקים רבים יותר שניתן למכור לשימוש חוזר, יהיה רכב שהתמורה עבורו תהיה גבוהה הרבה יותר.

הוא הדין גם באשר למצב השלדה. גם בשלדת הרכב נעשה שימוש חוזר, בין אם ברכבים אחרים ובין אם במקומות אחרים. שלדה לא יציבה ושחוקה ניתן למכור בפחות כסף, מה שיוביל לכך שתקבלו עבור הרכב שלכם מחיר נמוך יותר.

 

קריטריון רביעי – מיקום הרכב

לעיתים, הרכב יצא מכלל שימוש עד כדי כך שלא ניתן להסיע אותו אל מגרש הגרוטאות. במצבים אלו, יהיה צורך להזמין גרר שייקח את הרכב ויוביל אותו אל קונה הרכבים לפירוק.

כצפוי, ככל שההובלה תיעשה ממקום רחוק יותר כך עלות הגרר תאמיר. כתוצאה מכך, המחיר שתקבלו עבור הרכב, יקטן, שהרי קונה הרכבים לפירוק יגלגל את עלויות הגרר עליכם, המוכרים. עם זאת, יש לזכור כי זהו לא המקרה הסטנדרטי של רכבים לפירוק ולרוב ניתן להוביל את הרכב באופן עצמאי למגרש.

 

המחיר בפועל

לאחר שהבנו מה משפיע על מחיר המחירון שתקבלו עבור הרכב שלכם, בוודאי תרצו לדעת כמה אתם צפויים לקבל עבורו פחות או יותר. אז כדי לחסוך לכם את החיפוש רכב לפירוק מחיר, נספר שבדרך כלל מקבלים עבור הרכב עשרה עד עשרים אחוזים ממחיר המחירון שלו, סכום של מאות עד אלפי שקלים בודדים לפי הקריטריונים שהוצגו לעיל.

 

לסיכום

מחיר המחירון מושפע ממגוון קריטריונים. בסופו של דבר, תקבלו עבור הרכב מאות עד אלפי שקלים בודדים, לרוב במזומן. בהצלחה!

כלי רכב

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב חשמלי
רכבים חשמליים
מהם היתרונות של רכב חשמלי?

העולם עומד בפני אתגרים סביבתיים רבים, ביניהם זיהום אוויר, פליטת גזי חממה והתחממות גלובלית. כתוצאה מכך, גוברת המודעות לחשיבות השימוש בתחבורה ירוקה יותר. רכבים חשמליים נתפסים כחלופה אטרקטיבית לרכבים המונעים

נסיעות במכונית גולף
רכב
מה הן הגבלות הנסיעה על רכב גולף?

בעולם הרכבים התפעוליים לרכבי גולף יש מקום של כבוד. הרכבים הללו שימושיים מאוד בשטחים תפעוליים, מושבים, קיבוצים ושטחים חקלאיים גדולים. יש מספר הבדלים מבחינה חוקית בין הרכבים הללו לבין רכבים

מעבר דירה
הובלות
5 טיפים לבחירת מקום מקצועי לזיווד הרכב

אחרי שפע של כתבות על ביטוחים, טיפולים וגם סיוע משפטי, הגיע הזמן שנפרסם גם מאמר עבור בעלי המלאכה שהרכב שלהם הוא העסק שלהם. זיווד כעלי רכב להתבצע במוסך ואפילו בעיצוב

רכב חדיש
הובלות
איך לקנות את המכונית הבאה שלך

מדי כמה שנים מומלץ וכדאי להחליף את המכונית. המכונית שאתם נוסעים בה היא אולי אהובה עליכם במיוחד ונקשרתם אליה באופן אישי, אבל חשוב לזכור שמכונית היא דבר מתבלה, שמאבדת מערכה

צריכים עצה מרופא ?