הכירו את המחירון של הרכבים השונים לפירוק

רכב שהגיע לסוף ימיו, ניתן ואף רצוי למכור לפירוק. למכירה זו ערך כספי ואקולוגי כאחד, שכן חלקי הרכב ימוחזרו ויעשה בהם שימוש חוזר. כמו כן, השלד יעבור גריטה שתאפשר שימוש נוסף בחומר הגלם. המחיר שתקבלו עבור הרכב שלכם נקבע לפי מחירון, אותו נכיר במאמר זה. נדע מהם הפרמטרים המשפיעים על המחיר ונבין כיצד נוכל להפיק את המירב מהרכב הישן שלנו.

 

קריטריון ראשון – שנתון הרכב

בהליך מכירת רכבים לפירוק, הקונה יברר מהי שנת היצור של הרכב שלכם. ככל שהרכב ישן יותר, כך התמורה עבורו תרד. הדבר נכון בהכרח כאשר משווים בין שני רכבים במצב מכני זהה, אשר כל המבדיל ביניהם הוא שנת הייצור. אולם כאשר זהו לא המצב, אלא ישנם פרמטרים מבדילים נוספים, ייתכן בהחלט שתקבלו פחות תמורה על רכב ישן מאשר על רכב חדש. פרמטרים מעין אלו הם פירמת הרכב, מצב השלדה ועוד, כפי שיפורט להלן.

 

קריטריון שני – פירמת הרכב

זהו הקריטריון שהשפעתו על התמורה היא המכרעת ביותר. התמורה נגזרת ממחיר המחירון הרגיל של הרכב, המושפע כמובן מסוג הרכב. ככל שהרכב בגרסתו החדשה יוקרתי יותר וטוב יותר מבחינה מכנית, כך התמורה שתתקבל בעבורו תהיה גבוהה יותר. לא הרי הסכום המשתלם בעד אאודי A4, למשל, כהרי זו המשתלמת עבור פורד פוקוס.

 

קריטריון שלישי – מצב הרכב

קריטריון נוסף שיהיה בעל השפעה מכרעת על המחיר, הוא מצבו המכני. לאחר מכירת הרכב הוא יעבור פירוק וחלקיו ימכרו. מכיוון שכך, התמורה עבור חלקים שמצבם טוב יותר, או רכב שנותרו בו חלקים רבים יותר שניתן למכור לשימוש חוזר, יהיה רכב שהתמורה עבורו תהיה גבוהה הרבה יותר.

הוא הדין גם באשר למצב השלדה. גם בשלדת הרכב נעשה שימוש חוזר, בין אם ברכבים אחרים ובין אם במקומות אחרים. שלדה לא יציבה ושחוקה ניתן למכור בפחות כסף, מה שיוביל לכך שתקבלו עבור הרכב שלכם מחיר נמוך יותר.

 

קריטריון רביעי – מיקום הרכב

לעיתים, הרכב יצא מכלל שימוש עד כדי כך שלא ניתן להסיע אותו אל מגרש הגרוטאות. במצבים אלו, יהיה צורך להזמין גרר שייקח את הרכב ויוביל אותו אל קונה הרכבים לפירוק.

כצפוי, ככל שההובלה תיעשה ממקום רחוק יותר כך עלות הגרר תאמיר. כתוצאה מכך, המחיר שתקבלו עבור הרכב, יקטן, שהרי קונה הרכבים לפירוק יגלגל את עלויות הגרר עליכם, המוכרים. עם זאת, יש לזכור כי זהו לא המקרה הסטנדרטי של רכבים לפירוק ולרוב ניתן להוביל את הרכב באופן עצמאי למגרש.

 

המחיר בפועל

לאחר שהבנו מה משפיע על מחיר המחירון שתקבלו עבור הרכב שלכם, בוודאי תרצו לדעת כמה אתם צפויים לקבל עבורו פחות או יותר. אז כדי לחסוך לכם את החיפוש רכב לפירוק מחיר, נספר שבדרך כלל מקבלים עבור הרכב עשרה עד עשרים אחוזים ממחיר המחירון שלו, סכום של מאות עד אלפי שקלים בודדים לפי הקריטריונים שהוצגו לעיל.

 

לסיכום

מחיר המחירון מושפע ממגוון קריטריונים. בסופו של דבר, תקבלו עבור הרכב מאות עד אלפי שקלים בודדים, לרוב במזומן. בהצלחה!

כלי רכב

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אוטו חדש
סוגי רכבים
מה מיוחד ברכבים האנגליים

הרכבים האנגליים השונים עליהם נפרט בהמשך המאמר, הם חלק ממיתוס של יוקרה וריגוש. המותגים השונים, בין היתר כאלו שמופיעים במרוצי ספורט מוטורי יוקרתיים ברחבי העולם, וכן כאלו המזוהים עם סדרת

כרטיס SIM ראשית
הכנות לנסיעה
לא נוסעים ללא כרטיס SIM

עולם הרכב חווה תהפוכות ושינויים רבים בשנים האחרונות, אשר הביאו אותו למקום המתקדם בו הוא נמצא היום. כמוהו, גם תחום האינטרנט והתקשורת חווה צמיחה חסרת תקדים ששינתה לחלוטין את הדרך

רכב מסוג מרצדס
שימור ותיקון רכבים
כל הדרכים לשמור על הרכב לאורך זמן

אתם עומדים לקנות בפעם הראשונה בחייכם רכב? אם כך, ברור מדוע תרצו לעשות כל מה שאפשר כדי להאריך את חייו. רכב זו הוצאה כלכלית מאוד גדולה ולכן, אם על ידי

השכרת רכב במילאנו
השכרת רכבים
השכרת רכב במילאנו

ענף התיירות באיטליה משגשג מזה שנים רבות והיא מכבבת ברשימת היעדים הפופולאריים האהובים על תיירים מרחבי העולם כולו וגם בקרב הישראלים. מדי שנה פוקדים את המדינה מיליוני מבקרים, ביניהם צעירים,

צריכים עצה מרופא ?