ביטוח רכב – למה זה חובה

אחד אמצעי ההתניידות הפופולריים ביותר היום הוא הרכב הפרטי. קשה לדמיין את החיים שלנו בלעדיו ומדובר עבור אנשים רבים בכלי שמוביל לעצמאות להגיע באופן חופשי לכל מקום שנצטרך: לביקורים משפחתיים, לעבודה, ללימודים וגם לחופש ארוך. אסור לשכוח את אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מדובר בנסיעה ברכב: ביטוח רכב.

מדובר בכלי מציל חיים שבלעדיו לא כדאי לעלות על שום סוג של מכונית. בסופו של דבר, רכב פרטי יכול להיות מסוכן מאוד אם לא נוהגים בו בזהירות ולפעמים קורות תאונות שלא באשמתנו אלא באשמת הסובבים אותנו בכביש. בכל מקרה כזה או אחר, ביטוח רכב הינו דבר שהוא חובה, ובמאמר זה נפרט למה.

 

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב ולא העזתם לשאול

אנשים רבים שומעים את המושג "ביטוח רכב" ולא תמיד מבינים למה הכוונה. יש סוגים שונים לביטוח רכב, אז באיזה סוג מדובר? אלו סוגי ביטוח הם חובה ואלו לא? למה בכלל חובה לעשות ביטוח רכב מלכתחילה? במאמר זה נפרט את כל התשובות לשאלות אלו.

 

אלו סוגי ביטוח רכב יש

במדינת ישראל יש שני סוגי ביטוח רכב:

  1. ביטוח חובה: מדובר בביטוח אשר מכסה נזקי גוף שונים כגון פציעות שונות או מוות, שעלולים לפגוע בנהג הרכב, בנוסעיו או באנשים שנמצאים מחוץ לרכב במהלך תאונת דרכים.
  2. ביטוח מקיף: ביטוח זה כולל ביטוח עצמי שמהווה ביטוח לנזקים הנגרמים לרכוש בעקבות מקרים שמפורטים בכל פוליסה שונה (למשל עקב תאונה, אסון טבע, נזק כגון גנבה וכו'). בנוסף כולל הביטוח ביטוח צד ג': ביטוח האחריות של מי שהרכב שייך לו לנזקי רכוש ורכב של צד שלישי, למשל פגיעה ברכוש חיצוני כמו מבנה או גדר.

ההבדל העיקרי בין שני סוגי ביטוחים אלו הוא שביטוח חובה הוא ביטוח שחובה לעשותו, ונהיגה בכלי רכב ללא ביטוח חובה מהווה עבירה על החוק. ביטוח מקיף לעומת זאת, הינו ביטוח רכב שאין חובה לעשותו.

 

ביטוח רכב – מה מומלץ לעשות

כאשר אתם תוהים תחת איזו חברה מומלץ לעשות ביטוח רכב כדאי לשקול חברה שמבטיחה את כלל ביטוחי הרכב הקיימים, כלומר חברה אחת שתחתיה תוכלו לרכוש הן ביטוח חובה, הן ביטוח מקיף והן ביטוח צד ג'. כך תדעו שהרכב שלכם מבוטח במקום אחד ובכל מקרה של בעיה תפנו לאותה החברה, דבר החוסך כאבי ראש רבים הנגרמים עקב פניה למקומות שונים.

 

לסיכום

חשוב לדעת שיש שני סוגים לביטוח רכב, ביטוח חובה וביטוח מקיף. ביטוח חובה כשמו כן הוא, וחובה לעשותו. ביטוח מקיף אינו חובה כך שנתון לשיקולכם האם לעשות לרכב שלכם רק ביטוח חובה או גם מקיף. כדאי לפנות לחברת ביטוח שתכסה אתכם מבחינת כלל הביטוחים הקיימים למען הנוחות שלכם.

ביטוח רכב

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אוהל גדול
הובלות
איך מובילים ציוד לאירועים בצורה הבטוחה ביותר

רבים האנשים שמקימים אירועים פרטיים ועסקיים בעצמם. קמפינג באוהלים, מסיבות חצר ומסיבות ולינה בחופים הם רק חלק מעשרות סוגי אירועים שאפשר לארגן. אמנם בשביל אירוע טוב באמת יש להצטייד בציוד

מרצדס
מכירות ורכישות רכבים
השלבים לעשות במהלך רכישת רכב

המכונית הישנה שלכם כבר עושה צרות, הגלגלים נשחקים, האמברקס כבר לא בולם את האוטו כמו שצריך, הריפוד קרוע ומאובק וכל שני וחמישי אתם במוסך בגלל בעיה אחרת בה. ובכן, כל

מכונית חתונה
כללי
3 סיבות להשכיר רכב יוקרה לחתונה שלכם

יום החתונה הוא היום הכי חשוב בחיים שלכם. במסגרת כל ההכנות לקראת היום הגדול, אתם צריכים לחשוב היטב מהי הדרך שבה תיסעו במשך היום הזה. במהלך יום החתונה צפויות לכם

צריכים עצה מרופא ?