אילו הטבות רכב מקבל אדם עם נכות כללית

אנשים בעלי נכות זכאים להטבות שונות ממדינת ישראל. כאשר הן כוללות גם הטבות בתחום של נסיעות, התניידות, רכישה של רכב ועוד. יש הטבות שונות בתחום חלק קשורות במתן כספים, חלק קשורות בסיוע. כמו כן, ישנו רכב רפואי מותאם לבעלי נכות שיש לו את היתרונות וההתאמות שלו. במידה ותרצו להכיר את הדברים לעומק ובהרחבה מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

מי זכאי בכלל?

לפני שנרחיב על ההטבות שקשורות ברכב, נגדיר מי זכאי להן. אדם שיש לו דרגת נכות כללית שהאחוזים שלה הם מינימום 40 אחוז וכן הלאה, או אדם שהוכר כנפגע איבה בשל פגיעות שהיו לו ברגליו, ייתכן ויוכלו לקבל הטבות שקשורות בתחום של נסיעות. כאשר הזכאות היא של ניידות, סיוע בתחום של אחזקת רכב רפואי או זכאות של דמי נסיעות.

 

מהם דמי נסיעות וניידות?

בתוך אלה שנכללים בהטבות, יש את מי שאינו זכאי לרכב רפואי ולכן עשוי לקבל דמי נסיעות. מי שעונה להגדרה זו הם פגועי גב, לב ועמוד שדרה בדרגה של 19 אחוזים עד 39 אחוזים. או נכים בדרגות של 40 אחוז ועד 49 אחוזים. כמו כן, גם פגועי רגליים בדרגות נכות בין 19% ל- 29%.

כמו כן דמי ניידות מסייעים במימון של כל נסיעה לכל מטרה נדרשת, להם זכאים נכים בדרגה של 50 אחוזי נכות ומעלה.

 

אחזקת רכב

ישנם כאלה שגם זכאים לסיוע ברכישה של רכב רפואי, יש לבדוק זאת מול מחלקות השיקום. כאשר הסיוע ניתן בהתאם להחלטה שאושרה לאותו אדם. לכל אדם נקבע סוג רכב שונה שבעיקר קשור בנפח המנוע לפי קריטריונים שונים. הסיוע הוא ברכישה של הרכב, במקרים שונים בהחלפה שלו, ברכישה של אביזרי עזר מיועדים לרכב ואף לעיתים טלפון המיועד לרכב.

ישנו גם סיוע נוסף בהקשר זה כמו במצב בו אותו אדם רוכש רכב רפואי ראשון והוא זכאי למענק של ביטוח לרכב עצמו. כמו כן, יש זכאות גם להשתתפות באגרת הרכב וכן, קבלת תו חנייה עבורו. על אף אלה, חשוב לציין כי יש לקבל על כך אישורים מותאמים וצריך לעמוד בקריטריונים שונים בשביל כל זכאות וסיוע נוסף.

בכדי לעשות זאת, יש להגיש טפסים ולעבור בירוקרטיה שלמה שכוללת טפסים רפואיים ולעיתים גם טופס ויתור סודיות. הרכב עצמו מיועד רק לאדם שמסתייע והוא לא יכול להעביר אותו לאחרים.

 

בסיכומו של דבר

אנשים בעלי נכות זכאי לקבל הטבות שונות בתחומים מגוונים במדינה. כך גם בנושא של נסיעות וניידות. ישנם דמי נסיעות וניידות אשר מי שלא עומד בקריטריונים של סיוע ברכישת רכב רפואי יכול לקבל אותם. רכישה של רכב רפואי וסיוע באחזקה שלו, ינתנו רק למי שזכאי לכך. כאשר ניתן גם להשיג זכאות לאביזרים נלווים לרכב, לתו חנייה, מענק של ביטוח הרכב ועוד.

שעון ומטבעות

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב מסוג מרצדס
שימור ותיקון רכבים
כל הדרכים לשמור על הרכב לאורך זמן

אתם עומדים לקנות בפעם הראשונה בחייכם רכב? אם כך, ברור מדוע תרצו לעשות כל מה שאפשר כדי להאריך את חייו. רכב זו הוצאה כלכלית מאוד גדולה ולכן, אם על ידי

מכונית שרות
מוניות
התניידות בחצי האי היפה בעולם

לא משנה מתי אתם נוסעים לסיני ואיפה בחרתם להתארח – יש דבר אחד שכולם צריכים בסיני וזה להגיע למלון או לקמפ. להוציא מקרים שבהם אתם מתארחים באחד המלונות הצמודים לגבול,

מוסך ראשית
בלוג רכב
3 טיפולים שחובה לעשות ברכב בכל שנה

בכל הנוגע לטיפולים ברכב, חשוב להכיר אלו סוגי טיפולים חובה לעשות ברכב בכל שנה. אנשים רבים לא בטוחים אלו טיפולים יש לעשות לרכב כל שנה וחוסר הוודאות עלול להיות מבלבל

צריכים עצה מרופא ?