איך מטפלים ברכב שנוסעים בו הרבה אנשים ביום?

רכבים שנוסעים בהם מספר רב של אנשים כמו אוטובוסים, רכבי הסעות, מיניבוסים וכו', צריכים לקבל טיפול ויחס לעיתים תכופות יותר. ההחזקה של רכב מהסוג הזה מצריכה יותר השקעה ויחס מאשר רכב פרטי שמסיע כמות קטנה של אנשים בתוכו.

 

איזה טיפולים צריך לעשות לרכב גדול?

כל טבלת טיפולים לרכב מכל סוג שהו כוללת בתוכה גם לו"ז של מועדים לטיפול לרכב לפי ההמלצות המדויקות של היצרן ושנת היצור שלו. אך כמובן שרכבים גדולים שמכילים בתוכם מספר גדול של אנשים הם קצת שונים ולכן חשוב לשים לב לרכב, לקולות ולנהיגה בו.
רכב הסעה ל-14 אנשים לא יכול להיות מטופל באותו האופן או באותה התדירות כמו רכב פרטי של זוג שנוסע לעבודה במרחק קצר.

 

טיפולים שחייבים לעשות לרכב

 • טיפול תקופתי רגיל או גדול לפי הק"מ
 • טיפול הכנה לטסט
 • בדיקת חורף: בדיקה של הבלמים, הצמיגים, המגבים והתאורה.
 • טיפול גיר
 • החלפת רצועת תזמון
 • טיפול בלמים
 • טיפולים לפני מכירת רכב

 

כמה עולים הטיפולים השונים שיש לבצע לרכב?

אז מחיר הטיפולים לרכב, כמו כל טיפול לכל דבר, משתנה בהתאם לכמה גורמים:

 1. סוג הטיפול שהרכב צריך
 2. מחיר החלקים והשמנים שהרכב צריך. האם השתמשו בחלקים מקוריים או חלופיים? כל זה משפיע על המחיר כמובן. כנ"ל לגבי השמן, יש איכותי ויש פחות.
 3. סוג המוסך: האם המוסך הוא מורשה או לא מורשה? מוסך מורשה הוא יקר יותר.

 

איך כדאי לבחור מוסך לטיפול ברכב?

גם על מוסך אין לנו תשובה אחת ברורה וחד משמעית. מומלץ לשים לב לכמה פרטים כדי לשלוח את הרכב שלנו שקטים ורגועים והכי חשוב: להיות בטוחים שלא יעבדו עליכם ושהרכב שלכם יקבל את הטיפול הטוב ביותר.

אז בכל זאת, על פי מה? הנה 3 גורמים עיקריים:

 1. התרשמות ראשונית – אתם בטח חושבים שזה מצחיק, אבל מהתרשמות ראשונית אפשר להבין הרבה דברים. תסתכלו על איך שהוא מדבר, אולי על הרכבים שהוא מטפל בהם באותו הרגע, על כמות הידע שלו ואולי על איך שהוא מתייחס ללקוחות אחרים שבאים למוסך. כל אלו אומרים הרבה על בעל מקצוע.
 2. המלצות – המלצות הן דבר חשוב. קחו אותם ממי שאתם סומכים עליהם שמבינים בתחום ושיש להם ניסיון אישי נרחב.
 3. מוסך מורשה – נכון הוא יקר יותר אבל יש לכך סיבה. מוסך מורשה קיבל רישיון מטעם משרד התחבורה ולכן הוא מחויב לעמוד בחוקים ובתקנות. במידה ולא אתם רשאים להתלונן עליו.

 

לסיכום טיפולים ברכבים המכילים מספר רב של אנשים

רכבים גדולים שיכולים להכיל בתוכם כמות גדולה של אנשים הם רכבים חזקים יותר, שהבלאי שלהם גבוה יותר וכך גם תשומת לב שעליכם לתת לרכב. טיפול נכון ברכב ושמירה על שגרת טיפולים מתאימה ומסודרת יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים!

מוסכניק

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תאונה
ביטוחים
5 אתרים להשוואת ביטוחי רכב

רכישת פוליסת ביטוח לרכב היא הוצאה משמעותית שכל בעל רכב נתקל בה אחת לשנה. בעבר היה נהוג שבעל הרכב פונה לחברה שממנה נרכשה הפוליסה הקודמת ומחדש את הביטוח. ואולם כיום,

תמרור
בלוג רכב
אילו הטבות רכב מקבל אדם עם נכות כללית

אנשים בעלי נכות זכאים להטבות שונות ממדינת ישראל. כאשר הן כוללות גם הטבות בתחום של נסיעות, התניידות, רכישה של רכב ועוד. יש הטבות שונות בתחום חלק קשורות במתן כספים, חלק

אופניים
בלוג רכב
איפה אפשר לקנות אופניים חשמליים טובים?

האופניים החשמליים הפכו לאחד מכלי התחבורה היעילים ביותר בישראל. לאור הפקקים הרבים שפוקדים את ערי ישראל, אנחנו מחפשים דרך נוחה וזולה להתנייד בתוך העיר, וזה בדיוק מה שהאופניים החשמליים מאפשרים

מוסך ראשית
בלוג רכב
3 טיפולים שחובה לעשות ברכב בכל שנה

בכל הנוגע לטיפולים ברכב, חשוב להכיר אלו סוגי טיפולים חובה לעשות ברכב בכל שנה. אנשים רבים לא בטוחים אלו טיפולים יש לעשות לרכב כל שנה וחוסר הוודאות עלול להיות מבלבל

צריכים עצה מרופא ?