איך לבחור צמיגים לנסיעות שטח

נהיגה בשטח עשויה להיות דבר מהנה אך גם מורכב במובנים מסוימים, בשל תנאי השטח המורכבים.

לכן יש להתאים את הרכב ובעיקר הצמיגים שלו לנסיעות מיוחדות אלו.

על הצמיגים המתאימים ועוד מוזמנים לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

התאמה של צמיג לרכב

באופן כללי כפי שכל חלק ברכב מתאים עבורו באופן ספציפי ולוו דווקא יתאים לרכבים אחרים, כך גם עם צמיגי הרכב. צמיגים שתבחרו לרכב שלכם צריכים לענות על שלושה קריטריונים שמתאימים לרכב שלכם בצורה ספציפית, הגודל של הצמיגים, התאמתם למשקל של המכונית ובנוסף, התאמה למהירות המרבית של המכונית שלכם. את המידע תוכלו למצוא בספר של הרכב שלכם וכן, ברישיון הרכב.

 

למה חשובים צמיגי השטח

לאלו מימכם שמעוניינים לנסוע בשטח כדאי להשקיע בצמיגים מתאימים מכמה סיבות. ראשית כל, בשטח הקרקע שונה מאשר האספלט של הכביש ובמידה ותרצו לנסוע נאמר באזור בוצי, צמיגי השטח יתאימו לכך בזכות הקוביות המשוננות והחריצים העמוקים שמאפיינים אותם. בנוסף, הם עמידים מפני סלעים ודוממים נוספים הנמצאים באזורי הטבע שעלולים לפגוע בצמיגי כביש ולהשבית את הרכב.

 

סוגים של צמיגים לרכב שטח

קיימים מספר סוגים של צמיגים שעשויים להתאים לרכבי שטח. צמיגי AT הנקראים גם צמיגי 'חצי חצי', המתאימים גם לתנאי שטח וגם לנסיעה על הכביש. צמיגי MT מתאימים מאד לנסיעה בשטח כיוון וניתן לעבור איתם במקומות מסובכים. בנוסף, הם פחות מתאימים לנסיעה בכביש ולכן אידיאליים בעיקר לשטח. צמיגי MS הם מיועדים לרכב שטח, אך יותר מותאמים לנסיעה על כביש לכן פחות מתאימים למי שמעוניין לנסוע בתנאי שטח מורכבים.

 

בחירת צמיגים מתאימים לשטח

באופן כללי ניתן להגיד כי ככל שהצמיגים בעלי נתונים שיותר מותאמים לנהיגה בשטח ופחות לכביש, כך הם יותר מומלצים לנסיעה בשטח. את סוגי הצמיגים אפשר לאפיין לפי אחוזים כאשר חלקם נוטים יותר להיות צמיגי שטח וחלקם יותר כביש. צמיגי HT – מתאימים ב- 70% לכביש וכ- 30% לשטח. צמיגי AT – מתאימים ב- 50% לכביש וכ- 50% הנוספים לשטח. צמיגי MT – מתאימים ב- 30% לכביש וכ- 70% לשטח.

 

צמיגי MT

אלו צמיגים המכונים גם כ- צמיגי "שטח מלא", כיוון שברוב המאפיינים שלהם מתאימים לתנאי השטח יותר מאשר לנסיעה על הכביש. אחד היתרונות הבולטים שלהם הוא היציבות בנסיעה בשטח בוצי. צמיגים אלו בעלי רווחים בין הקוביות, אלו מאפשרים לצמיג להתנקות בעצמו ובכך להשליך את הבוץ מימנו ולאפשר נסיעה חלקה יותר.

 

לסיכום

קיימים סוגים שונים של צמיגים, כאלה המתאימים יותר לכביש ואלה שיותר לתנאי שטח. ניתן לומר שהמאפיינים של צמיגי MT הם המתאימים ביותר לנסיעות בשטח, בשל המבנה שלהם שמאפשר לנקות את הבוץ תוך כדי נסיעה. בנוסף, צמיגים המותאמים לשטח יוכלו לעמוד בתנאי הדרך במידה ויתקלו נאמר בסלעים קשים וכך לאפשר לכם להמשיך בנסיעה כרגיל ולהנות מהטיול שלכם.

 

גלגל

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דולרים
מכירות ורכישות רכבים
מה עדיף – למכור את הרכב לפירוק או ביד2

יש לכם רכב והבנתם שזמנו איתכם תם. אחרי שעות של נסיעות וחוויות בזכות הרכב הגיע זמן להיפרד, יש המון סיבות למה אבל כנראה הגעתם להחלטה הנכונה לכם. השאלה היא מה

מתי נצטרך להחליף מצבר לקטנוע
קורקינטים
מתי נצטרך להחליף מצבר לקטנוע?

המצבר הוא למעשה מקור הכוח של הקטנוע שלנו ובלעדיו, לא נוכל להשתמש בכלי הרכב על מנת לנוע ממקום למקום. כמה זמן הוא מחזיק, איך יודעים שהגיע הזמן להחליף אותו וכמה

רכב מסוג מרצדס
שימור ותיקון רכבים
כל הדרכים לשמור על הרכב לאורך זמן

אתם עומדים לקנות בפעם הראשונה בחייכם רכב? אם כך, ברור מדוע תרצו לעשות כל מה שאפשר כדי להאריך את חייו. רכב זו הוצאה כלכלית מאוד גדולה ולכן, אם על ידי

תאונת דרכים
תאונות דרכים
תאונת דרכים בזמן העבודה – כיצד רצוי לפעול?

ישנן אפשרויות רבות לתאונות דרכים במקום העבודה. יכול להיות שאתם נהגים במקצוע שלכם ולכן, הסיכון שלכם גבוה יותר. יכול להיות גם, שבדרך למקום העבודה נקלעתם לתאונה באיילון. במאמר הבא נפרט

צריכים עצה מרופא ?